Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Droga strefa kibica. Czy Kalisz zdecyduje się zapłacić?

Pół miliona złotych miał zapłacić Pleszew za możliwość pokazania kilku meczów w czasie tegorocznego Euro. Ostrów Wielkopolski usłyszał cenę 150 tysięcy złotych. Ile miałby wydać Kalisz? Tego jeszcze nie wiemy. Jedno jest pewne: wiele miast zrezygnowało z utworzenia u siebie licencjonowanej strefy kibica. Wszystko przez ceny, które ustaliła telewizja Polsat, właściciel praw do transmisji wszystkich spotkań. Gdzie będziemy w takim razie kibicować w czasie zbliżających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej? Zapewne wspólnie. A większość kibiców z rozwiązań znalezionych przez samorządy będzie zadowolona.

Najwyższą stawkę za zorganziowanie licencjonowanej strefy kibica usłyszał Pleszew. Samorząd chciał, by ta powstała na Rynku i funkcjonowała w czasie Dni Miasta Pleszewa, które w tym roku odbędą się w ostatni weekend czerwca. Jednak cena pół miliona złotych, której zażądał Polsat - telewizja, która ma prawa transmisji meczów, okazała się zbyt wysoka, dlatego miasto zrezygnowało z utworzenia strefy kibica. – Oczywiście pleszewianie będą mogli wspólnie kibicować – mówi Anna Bogacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie. – Powstanie strefa kibica, którą poprowadzi podmiot zewnętrzny, który podlega innym zapisom licencyjnym. Na Rynku stanie namiot o powierzchni 300 metrów kwadratowych, a w nim zostaną ustawione telewizory.   

Ostrów bawi się na Piaskach

Przed podobnym problemem stanął Ostrów Wielkopolski. Tutaj za strefę kibica Polsat chciał 150 tysięcy złotych. - Po licznych mailach i rozmowach z przedstawicielami Polsatu zdecydowaliśmy, by zamiast strefy na ostrowskim Rynku zorganizować miejsce do kibicowania na terenie Zielonej Przystani na Piaskach. Ogrodzony obszar, na terenie którego funkcjonuje gastronomia, podlega innym zapisom licencyjnym, niż byłoby to w przypadku ostrowskiego Rynku – tłumaczy Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni.

Na Piaskach będzie można obejrzeć wszystkie mecze grupowe polskiej reprezentacji. Do dyspozycji kibiców będzie duży telebim, a dodatkowo telewizor przy barze. Czynna będzie także altana grillowa. Pierwszy mecz Polska rozegra w najbliższą niedzielę, 12 czerwca, o godzinie 18.00. Zielona Przystań dla kibiców będzie otwarta już dwie godziny wcześniej. - Skoro będzie to pierwszy mecz naszej drużyny, zaplanowaliśmy swoiste otwarcie mistrzostw – będą zabawy, konkursy i inne atrakcje dla kibiców, a namiot Zielonej Przystani zostanie przystrojony w biało – czerwone barwy. Nie zabraknie także gadżetów dla kibiców i malowania twarzy – wymienia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

A w Kaliszu?

Jeszcze niedawno władze Kalisza także zapowiadały utworzenie strefy kibica. Jedno ze spotkań w tej sprawie odbyło się w ubiegły wtorek, jednak nie udzielono nam wówczas informacji, jak zostanie zorganizowane wspólne kibicowanie. W piątek proszono o telefon w poniedziałek. Dziś Ratusz nadal nie chce nic mówić i każe nam czekać do wtorku.

Nieoficjalnie wiadomo, że strefa, najprawdopodobniej na takich samych zasadach jak ta pleszewska i ostrowska. miałaby zostać zlokalizowana na Złotym Rogu. Ze wstępnych i niepotwierdzonych informacji wynika, że telebim ma być powieszony na budynku znajdującym się naprzeciwko ogródka gastronomicznego.

W 2012 roku licencjonowana przez UEFA strefa kibica znajdowała się na Głównym Rynku. Mecze z udziałem Polaków przyciągnęły wtedy przed Ratusz tłumy mieszkańców. Wiele osób wybierało okoliczne ogródki gastronomiczne, z których też doskonale było widać, co dzieje się na telebimie o powierzchni 20 metrów kwadratowych, a przy okazji można było wypić piwo, z którym to trunkiem nie wpuszczano w obszar zorganizowanego kibicowania. Bezpieczeństwa uczestników strzegło prawie 40 ochroniarzy, a wszystko kosztowało niespełna 100 tysięcy złotych. W tym roku ceny za zakup licencji na transmisje spotkań sprawiły, że dylemat: kibicować bez wspomagania czy z nim, rozwiązał się sam.

Reprezentacja Polski rozegra mecze 12 czerwca - z Irlandią Północną o godzinie 18.00, 16 czerwca – z Niemcami o godzinie 21.00 i 21 czerwca - z Ukrainą o godzinie 18.00.

AW, BP Pleszew, Ostrów Wielkopolski, archiwum

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/