Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Dodatkowe 600 tysięcy złotych na Pokrzywnicką. Remont ulicy coraz realniejszy

Jest zgoda radnych na dołożenie 600 tysięcy złotych na remont ulicy Pokrzywnickiej. Tyle brakowało, by móc rozstrzygnąć przetarg, w którym wystartowały dwie firmy. Jednak ich oferty przewyższały dotychczas zabezpieczone przez miasto środki. Stąd zwołana w piątek nadzwyczajna sesja i nadzieja, że w poniedziałek miasto ogłosi wykonawcę długo oczekiwanego remontu.

Ulica Pokrzywnicka mogła być wyremontowana już dawno temu, tym bardziej, że jej przedłużenie – ulica Kaliska biegnąca przez Szałe - zostało wyremontowane i oddane do użytku przez gminę Opatówek już w 2017 roku. Jednak władze Kalisza, ubiegając się o dotację, zapomniały o jednym z załączników do wniosku. Ten przepadł, a odwołanie miasta od tej decyzji zostało oddalone. 2 miliony 400 tysięcy złotych przeszło nam koło nosa.

Interweniowali posłowie PiS i sprawa dofinansowania stała się aktualna. Można było ogłosić przetarg. Wystartowały w nim dwie firmy i obie zaoferowały kwoty przewyższające budżet, jaki miasto miało na inwestycję; jedna chciała 5 milionów złotych, druga niespełna 4,5 miliona. Sfinalizowanie postępowania przetargowego będzie możliwe dzięki zwiększeniu puli na remont ulicy łączącej Kalisz z miejscowością Szałe. Decyzję w tej sprawie radni podjęli podczas nadzwyczajnej sesji w piątek, 27 lipca.- 1,8 miliona to wkład własny, który miasto zabezpieczyło wcześniej. Do tego dochodzi dofinansowanie w wysokości 2,4 miliona to razem daje 4,2 mln zł plus 600 tysięcy dodane dzisiaj – wyliczał w piątek Tomasz Ludwiczak, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu, który jest odpowiedzialny za inwestycję. - Część środków z tych 600 tysięcy pójdzie na zwiększenie kwoty niezbędnej na rozstrzygnięcie przetargu. Pozostała kwota jest nam niezbędna na wyłonienie inspektorów nadzoru i ewentualne dodatkowe roboty, które mogą pojawić się w trakcie prac.

Podpisanie umowy zaplanowano na 6 sierpnia. Prace powinny ruszyć jeszcze w wakacje. Ich zakończenie MZDiK planuje na listopad. - Prace będą polegały na przebudowie ulicy Pokrzywnickiej, która jest wałem przeciwpowodziowym, więc trzeba będzie go wzmocnić. Będzie położona nowa nawierzchnia, powstanie też ciąg pieszo – rowerowy – dodaje Tomasz Ludwiczak.

AW, MIK, zdjęcie arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/