Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 październik 2021 Godzina:
imieniny: Fryda, Izaak

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Co ze wsparciem Marty Walczykiewicz? Miasto odpowiada

– Miasto Kalisz docenia uzyskane przez Martę Walczykiewicz wyniki i nie wyklucza przyznania za zdobycie medali w 2018 roku stosownej gratyfikacji – pisze prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński i wskazuje kwoty, jakie Miasto przekazało w ostatnich latach kajakarce KTW. To odpowiedź na interpelację radnego Dariusza Grodzińskiego, którego zaniepokoił fakt, że nie została podpisana nowa umowa z wicemistrzynią olimpijską z Rio de Janeiro na promowanie Kalisza.

W złożonej interpelacji radny Dariusz Grodziński zwrócił uwagę, że Miasto nie przedłużyło umowy z Martą Walczykiewicz na promowanie przez nią Kalisza podczas zawodów sportowych na całym świecie. Wcześniej taka umowa była zawierana corocznie. – Odstąpienie od wspierania Marty przez miasto w jej walce o najwyższe laury uważam za wielki błąd i sprzeciwiam się jemu. Uważam, że miasto powinno dbać o takich wielkich sportowców, szczególnie w trakcie w ich przygotowaniach do kolejnych igrzysk, ale także po zakończeniu czynnej kariery. Proszę o wsparcie tej wybitnej zawodniczki – stwierdził Dariusz Grodziński.

W odpowiedzi na tę interpelację prezydent Grzegorz Sapiński wskazał, że „Miasto na bieżąco monitoruje wyniki uzyskiwane przez zawodników kaliskich klubów sportowych, w tym Pani Marty Walczykiewicz”. Podkreślił, że za osiągnięte wyniki sportowe w roku ubiegłym kaliska kajakarka otrzymała w 2018 roku nagrodę pieniężną w wysokości 5,5 tys. złotych. Potwierdził również, że „Miasto Kalisz korzystało z wizerunku tej wybitnej kajakarki w celach promujących Miasto, zawierając z zawodniczką stosowne umowy”. W latach 2011-2017 wielokrotna medalistka imprez rangi mistrzowskiej miała otrzymać z tego tytułu kwotę 197 581,21 zł. Łączna wartość nagród pieniężnych w latach 2012-2018 wyniosła natomiast 93 000,00 zł. – Uzupełniając (…) pragnę przypomnieć, że za osiągnięcia sportowe, ze strony Miasta Kalisz, Pani Marta Walczykiewicz otrzymała z zasobów KTBS mieszkanie zwolnione z wpłaty partycypacji – dodaje Grzegorz Sapiński.

Włodarz grodu nad Prosną zaznaczył jednocześnie, że „Miasto Kalisz docenia uzyskane przez Martę Walczykiewicz wyniki i nie wyklucza przyznania za zdobycie medali w 2018 roku stosownej gratyfikacji”.

Dodajmy, że w tym roku Marta Walczykiewicz jest w doskonałej formie. W maju wygrała zawody Pucharu Świata w Duisburgu, zaś w czerwcu sięgnęła po swoje drugie w karierze złoto mistrzostw Europy. O kolejne trofeum powalczy wkrótce na mistrzostwach świata.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/