Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Rada Miejska wraca do kaliskiego Ratusza?

„Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Rada Miejska Kalisza powróci do kaliskiego Ratusza” – oznajmia jej przewodniczący Andrzej Plichta. Co dokładnie to oznacza? Na pewno nie przeprowadzkę z Villi Calisia, w której rajcy obecnie urzędują.

Do wyremontowanej w 2010 roku Villi Calisia Rada Miejska przeniesiona została 2 lata później. Ratusz nie mieścił już urzędników i potrzebował kolejnych pomieszczeń. Pomysłowi władz miasta sprzeciwiała się opozycja, m.in. radni PiS. W grudniu 2014 roku, po wygranych wyborach samorządowych, Andrzej Plichta już na pierwszej sesji inaugurującej działalność nowej Rady zapowiedział jej powrót do Ratusza. - Nigdy nie godziłem się z tym, żeby mieszkańcy zostali wyprowadzeni z Ratusza i żeby Rada Miejska została wyprowadzona z Ratusza do Villi – mówił przewodniczący Rady Miejskiej Kalisza. Dziś uroczyście oświadcza: „Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Rada Miejska Kalisza powróci do kaliskiego Ratusza”

W dalszej części informacji od Andrzeja Plichty czytamy jednak, że „dotychczasowa siedziba Rady oraz Kancelarii Rady Miejskiej pozostanie w zabytkowym budynku Villi Calisia”, natomiast do dyspozycji radnych przekazana zostanie sala nr 36 w Ratuszu. „Będzie ona miejscem spotkań radnych i ich klubów, organizowanych przy okazji sesji, ponadto ułatwi mieszkańcom możliwość kontaktu z ich reprezentantami” – pisze Andrzej Plichta.

I dodaje, że nie ukrywa zadowolenia z wypracowanego rozwiązania: „Mam nadzieję, że zachęci ono kaliszan do częstych kontaktów z Radą Miejską Kalisza, żywo interesującą się problemami lokalnej społeczności” .

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/