Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Michalina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Wiceprezydent Pawliczak podsumowuje połowę kadencji samorządu

Ponad dwa lata temu w Kaliszu zmienił się samorząd. Współodpowiedzialność za podejmowane decyzje razem z Grzegorzem Sapińskim, Wspólnym Kaliszem, Prawem i Sprawiedliwością wziął również Sojusz Lewicy Demokratycznej. Wiceprezydent Kalisza – Karolina Pawliczak z SLD zajęła się pomocą społeczną i sprawami mieszkaniowymi. Koalicjanci podczas ostatniej konferencji prasowej podsumowali miniony okres i zdradzili plany na przyszłość.

Porządkowanie i uaktualnienie listy osób uprawnionych do mieszkań komunalnych i socjalnych. Między innymi kolejką mieszkaniową zajmował się dział podlegający wiceprezydent Karolinie Pawliczak. - Tak naprawdę będziemy wiedzieć zaraz po końcu lipca czy w pierwszej połowie sierpnia jak to wygląda, ponieważ zwróciliśmy się do naszych mieszkańców, do tych osób, które mają dzisiaj uprawnienia o aktualizację swoich uprawnień, ale też aktualizację wniosku, bo przecież sytuacja życiowa tych ludzi być może mogła ulec poprawie, a być może uległa pogorszeniu – mówi Karolina Pawliczak, wiceprezydent Kalisza. 

Dwa poprzednie lata to również odzyskiwanie pustostanów. - Uruchomiliśmy taką akcję wespół oczywiście z MZBM-em i udało nam się prawie o 100% zwiększyć liczbę odzyskiwanych pustostanów, a na tym nie zatrzymujemy się. Staramy się, żeby tych mieszkań było jak najwięcej – twierdzi Karolina Pawliczak.

Zainteresowaniem kaliszan cieszy się również remont mieszkań na koszt własny. Mieszkania typowane co dwa miesiące, wcześniej akcja odbywała się, tyle, że raz na kwartał. W taki sposób zostało zagospodarowanych 60 mieszkań. W ciągu dwóch lat rozpoczęły się również plany związane z realizacją budownictwa socjalnego. Na te potrzeby został przeznaczony budynek po Izbie Wytrzeźwień przy ul. Warszawskiej. - Jeśli chodzi o budownictwo komunalne to pierwsze z tych zadań to jest budynek przy ul. Częstochowskiej. To jest budynek po akademiku, ale również takie budownictwo będziemy realizować przy ul. Dobrzeckiej, Wodnej i Długosza. Takie są plany, ale do uzgodnień, do decyzji o warunkach zabudowy jest jeszcze długa droga – dodaje wiceprezydent Kalisza.

W nadzorze Pawliczak i SLD znalazł się również KTBS. Samorząd chcę odstąpić od budownictwa społecznego na zasadach wynajmu. W zamian oferując wynajem z docelowym dojściem do własności. Budownictwo na nowych zasadach ma ruszyć niebawem. Jako swój sukces kaliskie struktury SLD przypisują sobie również Zdrowy Kalisz, który zastąpił lubiane przez kaliszan Białe Soboty i walkę z dopalaczami. Sklepy rzeczywiście zniknęły, chociaż sprzedaż przeniosła się do podziemia. Teraz wiceprezydent Kalisza i SLD chcą wprowadzić szkolenia dla kaliszan, w szczególności dla dzieci i młodzieży z zakresu radzenia sobie w obliczu zagrożenia terroryzmu.

ESA, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/