Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mira, Mateusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Zbudują boisko?

Czy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23 doczekają się boiska z prawdziwego zdarzenia? Miasto w tym celu kupiło działkę zlokalizowaną w sąsiedztwie placówki. Jednak, kiedy w budżecie znajdą się pieniądze na wybudowanie obiektu? Na razie nie wiadomo.

Szkoła w Sulisławicach jest najmniejszą placówką w Kaliszu. Kilka niewielkich klas lekcyjnych plus gabinet dyrektora i pokój nauczycielski. Największe pomieszczenie wykorzystywane jest do zajęć fizycznych oraz organizacji szkolnych uroczystości. Za szkołą jest też niewielkie boisko. W porównaniu z innymi szkołami w mieście akurat ta, pod względem infrastruktury sportowej wypada nienajlepiej. Dlatego wiele lat temu miasto tworząc miejscowy plan zagospodarowania dla osiedla Sulisławice jedną z działek oddalonych od szkoły o kilkaset metrów, przeznaczyło pod budowę boiska szkolnego. W maju teren kupiono. – Działka o powierzchni 4.431 m2 - przeznaczona jest pod tereny usług publicznych – usług oświaty. Miasto Kalisz omawianą nieruchomość nabyło z przeznaczeniem na realizację celu publicznego – usług oświaty, tj. boisko szkolne – informuje Wydział Gospodarowania Mieniem UM w Kaliszu.

Kiedy ruszy budowa obiektu tego nie wiadomo. Nie wiadomo także czy jest w planach na przyszły rok. - Projekt budżetu przyszłorocznego ustalany jest na jesieni. Tym samym nie posiadamy informacji w zakresie kosztów inwestycji i terminu realizacji – dodaje Elżbieta Zmarzła, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Kaliszu. Być może dzieki temu ulica Sulisławicka, przy której znajduje się szkoła i ma powstać boisko, zostanie oświetlona. Jej mieszkańcy czekają na to od kilku lat. Rok temu, w czasie jednego z zebrań sołectwa, Piotr Koścelny, wiceprezydent miasta, zapewnił, że to kwestia kilku rozmów i "dogadania się" z osobami, które nie chcą sprzedać miastu na ten cel terenów swoich posesji. Jednak jak narazie rozmowy nie przyniosły żadnych efektów. 

AW, zdjęcia autor  

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/