Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 maj 2021 Godzina:
imieniny: Nadia, Cecyliusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Rozrywka

Vołosi. Kolejne otwarte wydarzenie w Filharmonii Kaliskiej

Filharmonia Kaliska, po niezwykłym sukcesie cieszących się ogromną popularnością dwóch koncertów walentynkowych „L-O-V-E” zagranych w ostatni piątek, zaprasza na kolejne otwarte dla publiczności wydarzenie pt. "VOŁOSI".

Tym razem orkiestra smyczkowa Filharmonii Kaliskiej pod batutą Pawła Kotli oraz zespół VOŁOSI zagrają koncert, który odbędzie się 19 lutego 2021 r. o godzinie 19:30. VOŁOSI to grupa składająca się po części z muzyków klasycznych i muzyków grających muzykę etniczną. Ich koncerty zawsze robią wielką furorę i dostarczają niezapomnianych wrażeń. Zespół znany jest z niezwykłej energii, wyjątkowych aranżacji i wykorzystywania niezwykłych efektów kolorystycznych. Gwarantujemy wspaniałe przeżycia! - zachęca Filharmonia Kaliska. 

Wystąpią:

Orkiestra Smyczkowa Filharmonii Kaliskiej

zespół VOŁOSI w składzie:

Zbigniew Michałek - skrzypce

Jan Kaczmarzyk - altówka, gajdy

Robert Waszut - kontrabas

Krzysztof Lasoń - skrzypce

Stanisław Lasoń - wiolonczela

Paweł Kotla - dyrygent

VOŁOSI zadebiutowali w 2010 roku na Festiwalu Nowa Tradycja, zdobywając wszystkie nagrody regulaminowe i pozaregulaminowe. W roku 2011 potwierdzili swój sukces, otrzymując Grand Prix Svetozar Stracina dla najlepszego utworu world music w Europie na konkursie organizowanym przez Europejską Unię Nadawców EBU. W roku 2012 pierwsza płyta zespołu znalazła się w specjalnej selekcji TOP20 World Charts Europe. Od tej pory VOŁOSI są nieprzerwanie w trasie. Koncertując na całym świecie spotykają się ze spontanicznymi reakcjami publiczności i niezwykle przychylnym głosem recenzentów. Koncerty zespołu były transmitowane przez Program II i Program III Polskiego Radia, brytyjskie radio BBC oraz niemiecką stację WDR3. VOŁOSI współpracowali m.in. z Mateuszem Pospieszalskim, Markiem Mosiem i Orkiestrą AUKSO, Adamem Klockiem, legendą gruzińskiej muzyki Niazem Diasamidze, francuskim zespołem Lo’jo, norweskim Sigrid Moldestad Trio.

Recenzenci zgodnie stwierdzają, że VOŁOSI, wymykając się wszelkim klasyfikacjom stworzyli absolutnie oryginalny styl muzyczny. Przekraczając granice instrumentów smyczkowych tworzą muzykę na wskroś nowoczesną i atrakcyjną dla współczesnego odbiorcy – wyrastającą z karpackich korzeni, ale noszącą w sobie znamiona jazzowej improwizacji, naładowaną rockową energią, pełną niezwykle emocjonalnego przekazu. Ten fenomen sprawia, że VOŁOSI są uwielbiani zarówno przez publiczność wielkich rockowych festiwali, bywalców prestiżowych sal koncertowych, wielbicieli world music, ale i koronowane głowy.


Bilety można zakupić od dziś w kasie biletowej Filharmonii Kaliskiej znajdującej się w biurze przy Al. Wolności 2 w godzinach 9:00 – 15:30 lub przez stronę internetową bilety24.pl.

Wydarzenie otrzymało wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

FK

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/