Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Ilia, Gustaw

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Rozrywka

Podgrzewana woda w basenach zewnętrznych, zjeżdżalnie przetestowane, ratownicy w gotowości. Aquapark rozpoczyna letni sezon

24 stopnie Celsjusza – do takiej temperatury podgrzewana jest woda w basenach zewnętrznych w kaliskim aquaparku, który zaklina pogodę i zapowiada upalne lato. Baseny zewnętrzne czekają na kaliszan, zjeżdżalnie są przetestowane, służby ratownicze gotowe, wysoka jakość wody potwierdzona. Czas zaczynać bezpieczne wakacje z Kaliskim Parkiem Wodnym.

W kaliskim aquaparku zakończyły się prace przygotowawcze basenów i terenów zewnętrznych, m.in. zmodernizowane zostały wymienniki ciepła, które zamontowano na urządzeniach zewnętrznej Stacji Uzdatniania Wodny. - Dzięki temu jesteśmy w stanie utrzymywać stabilną temperaturę w nieckach. Nawet w chłodne dni temperatura wody nie spadnie poniżej 24 stopni – zapewnia Jacek Kujawski, szef działu technicznego Aquapark Kalisz.

Do wspólnej zabawy na basenach zewnętrznych kompleks zaprasza już w pierwszy weekend czerwca. W niedzielę, 2 czerwca odbędzie się event z okazji Dnia Dziecka, podczas którego zaplanowano zabawy z królikiem Bugs’em, konkursy oraz wodne przygody dla najmłodszych. - To mój pierwszy sezon letni na basenach w roli prezesa spółki, ale już ósmy w roli klienta. Jestem kaliszaninem i obiekt nie jest mi obcy. Od lat bacznie przyglądam się temu, jak funkcjonuje aquapark – mówi Michał Jackowski, prezes zarządu Aquapark Kalisz. - Od kilku miesięcy, już od wewnątrz, analizuję sytuację spółki. Dzięki temu udało nam się wprowadzić kilka zmian, które, w obliczu rosnących kosztów utrzymania obiektu, dają nam realne oszczędności.

Przez całe lato aquapark będzie zachęcać do aktywnego spędzania czasu. - Przygotowaliśmy dla naszych gości - tych młodszych jak i starszych - szereg atrakcji na basenach zewnętrznych i wewnętrznych związanych z aktywnością fizyczną i oczywiście dobrą zabawą. W każdy weekend zapraszamy na zajęcia aqua aerobik w wodzie, a na najmłodszych czeka przygoda w KidsClub –  dodaje Michał Jackowski. A ratownicy przypominają o zdrowym rozsądku nad wodą. - Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa użytkownikom basenów, ale bez ich aktywnej pomocy i zaangażowania w przestrzeganiu zasad bezpiecznego wypoczynku w wodzie nie możemy w pełni realizować tego zadania. Dlatego apelujemy o rozwagę, wyobraźnię i odpowiedzialność; przestrzeganie regulaminu, gdyż największe zagrożenie stanowią osoby, które nie dostosowują się do obowiązujących zasad i zagrażają nie tylko sobie, ale także innym użytkownikom wodnych atrakcji – apeluje Sebastian Zbierski, ratownik wodny.

Część zewnętrzna będzie czynna w okresie letnim codziennie od godziny 9:30 do 19:30. Bilety na cały dzień będą kosztować: od poniedziałku do piątku 20zł (normalny) i 15zł (ulgowy), a w weekendy 22zł (normalny) i 17zł (ulgowy). W tym roku również będą funkcjonowały bilety popołudniowe. 

KB, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/