Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Anastazja, Bazyli

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Rozrywka

Majków będzie świętował! W sobotę festyn w Parku Rodziny Wiłkomirskich

Będzie dużo muzyki, atrakcji dla całych rodzin, konkursów i dobrej zabawy – zachęcają organizatorzy Święta Osiedla Majków. W najbliższą sobotę 5 września w Parku Rodziny Wiłkomirskich odbędzie się festyn, na który zaproszeni są nie tylko mieszkańcy dzielnicy, ale wszyscy chętni.

- Mamy dla mieszkańców Majkowa niespodziankę na koniec lata. Nie spotkaliśmy się w maju, więc zapraszamy 5 września 2020 roku (sobota) na sentymentalną podróż: muzyczną, czytelniczą, humorystyczną i nie tylko... ˗ zapowiadają Rada Osiedla Majków i Renata Brukiewicz, która poprowadzi festyn rodzinny.

Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00 - wtedy na scenie plenerowej pojawi się gość, który przeczyta fragment Balladyny Juliusza Słowackiego w ramach Narodowego Czytania. O godzinie 14.45 nastąpi oficjalne rozpoczęcie festynu, a kwadrans później zagra Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Rychnów.

O godzinie 15.45 odbędzie się pokaz pasji i talentu: humor Feniksa, będą występy przedszkolaków i uczniów oraz quiz o Kaliszu. O 17.00 scenę przejmą gwiazdy. W koncercie „Od Arii do piosenki" usłyszymy znane, lubiane przeboje operetkowe i musicalowe, najpiękniejsze duety miłosne, muzykę filmową oraz największe światowe hity estradowe, będzie to zatem prawdziwie sentymentalna podróż muzyczna. Wystąpią Sławomir Olgierd Kramm, Zuzanna Kaczmarek i Karolina Sydorowicz.

W trakcie festynu dla dzieci dostępne będą tzw. dmuchańce. Pojawi się też strefa Stowarzyszenia Stacja Inspiracji (realizowana w ramach konkursu Wielkopolska Wiara 2020), a w niej międzypokoleniowe dawne gry i zabawy „Zagrajmy jak za dawnych lat” dla całej rodziny. - Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Osiedla Majków, a także kaliszan, którzy nie mają jeszcze planów na najbliższy weekend. Przybywajcie! Weźcie ze sobą w sobotnie popołudnie całą rodzinkę, sąsiadów, znajomych i przyjaciół, no i… dobrą energię – zachęcają organizatorzy.

Będzie to już siódme Święto Osiedla Majków, którego organizatorami są Miasto Kalisz (środki z Budżetu Obywatelskiego), a także Rada Osiedla Majków.

Warto pamiętać o maseczkach ochronnych i zachowaniu bezpiecznego dystansu.

MIK, fot. arch. org.

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/