Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Rozrywka

Jarocin Festiwal w sieci. Młodzi artyści i legendarne utwory w internetowym koncercie z okazji 50-lecia

Szalejących tłumów i klimatu sprzed sceny może nie będzie, ale będzie dobra muzyka. I to bez konieczności wychodzenia z domu. Tegoroczny Jarocin Festiwal w tradycyjnej formie został odwołany, ale technika daje nieograniczone możliwości, więc w najbliższą sobotę młodzi wykonawcy i związani z festiwalem muzycy zagrają w Spichlerzu Polskiego Rocka, a koncert będzie transmitowany w internecie. Online’owy Jarocin zacznie grać o 18.00.

Festiwal to od lat „Rytmy Młodych”, czyli szansa dla zaczynających muzyków, którzy marzą, by wpisać swoje początki na dużej do scenie legendarnego przeglądu. W tym roku eliminacje odbyły się przez internet. W półfinale znalazło się 31 wykonawców, a w sobotę 26 września będzie można usłyszeć i zobaczyć WaluśKraksaKryzys, Senders, Beniamin, czyli trójkę wybraną przez jury złożone z legend festiwalu: Darka Malejonka, Artura Rawicza i Tomasza Jankowskiego.

Koncerty rozpoczną się o godzinie 18.00 i będą transmitowane w internecie. - Transmisji towarzyszyć będzie emisja materiałów filmowych, wywiadów i wspomnień prezentujących historię festiwalu i jego rolę w życiu mieszkańców Jarocina, opinie laureatów poprzednich konkursów, wrażenia uczestników tegorocznej edycji „Rytmów”, a także „gorące” komentarze członków jury. Zwycięzca rytmów, wybrany przez jurorów otrzyma w nagrodę 10 tys. zł – informuje organizator.

„Sieciowe” muzykowanie zakończy koncert „Przeboje Jarocina”. Wtedy scenie pojawi się wspomniany już Darek Malejonek i jego goście, których występy będą retrospekcją z okazji półwiecza festiwalu przypadającego na 2020 rok. - Usłyszymy utwory takich zespołów, jak: HOUK, ARMIA, MAANAM, IZRAEL/KULTURA, SZTYWNY PAL AZJI, DEADLOCK/KRYZYS. A wykonają je: John PORTER, Renata PRZEMYK, Ania RUSOWICZ, SKUBAS, Mirek SZATKOWSKI, Robert CICHY.

Wokalistom towarzyszył będzie zespół muzyczny w składzie: Darek Malejonek - gitara, Robert Cichy - gitara, Tomasz Mackiewicz - instrumenty klawiszowe, Jacek Szafraniec - gitara basowa, Kacper Popek – perkusja.

Przegląd „Rytmy w sieci” jest finansowany ze środków programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury oraz Gminy Jarocin.

AW, fot. pixabay.com, wideo: organizator  

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/