Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 05 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Kryspina, Gerald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Rozrywka

60. Kaliskie Spotkania Teatralne: spektakl dla widzów posługujących się językiem migowym

Z myślą o widzach posługujących się językiem migowym, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu przygotował tłumaczenie jednego ze spektakli 60. Kaliskich Spotkań Teatralnych – „Staś i Zła Noga” z Teatru Śląskiego w Katowicach.

W programie jubileuszowych 60. Kaliskich Spotkań Teatralnych, rozpoczynających się w sobotę 19 września, znalazł się spektakl „Staś i Zła Noga” w reżyserii Bartłomieja Błaszczyńskiego. Konkursową propozycję katowickiego Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego, kaliska publiczność będzie miała okazję obejrzeć w poniedziałek 21 września o godzinie 18.00 na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Kwestie aktorów będzie tłumaczyć na Polski Język Migowy Małgorzata Wasilewska.

„Staś i Zła Noga” to opowieść o kilkunastoletnim chłopcu z niepełnosprawnością, którego samotnie wychowuje mama. O ich zmaganiach z codzienną rzeczywistością, przezwyciężaniu przeciwności i poszukiwaniu przyjaciół. Wszystko to podszyte solidną dawką ironicznego humoru, bo przecież ta historia to znacznie więcej! Mama walczy z systemem, Staś trenuje zdolności telepatyczne, a Zła Noga marzy, by zostać kosmonautką. "Dowcipne, chwilami gorzkie przedstawienie inspirowane komiksem Tomasza Grządzieli ani na moment nie osuwa się w ckliwy banał. Nie ma też w nim nachalnej dydaktyki. – pisze w recenzji Michał Centkowski z Newsweeka – Jest za to slapstickowe tempo, humor i wdzięk".

W spektaklu, wystąpią: Katarzyna Błaszczyńska, Dawid Kobiela oraz Michał Rolnicki, znany szerszej widowni z małego ekranu ("Barwy szczęścia", "Przyjaciółki").

Pełna czarnego humoru historia nastoletniego Stasia i jego Złej Nogi to propozycja dla młodszych – od 10. roku życia – i starszych widzów. Bilety są jeszcze dostępne w kasie Teatru oraz online na www.teatr.kalisz.pl/kalendarium.

RED, fot. Teatr

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/