Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Zmiany w starostwie - nowy sekretarz wybrany

Leszek Sarzyński, to nowy sekretarz powiatu kaliskiego. Dotychczasowy szef Wydziału Dróg Powiatowych był jedynym kandydatem na stanowisko. Karina Krymarys, pełniąca przez ostatnich kilka lat funkcje sekretarz powiatu nie ubiegała się ponownie o przyjęcie do pracy. W maju część dyrektorów powiatowych jednostek otrzymała wypowiedzenia z pracy w związku z reorganizacją urzędu. Nabory zakończono w ubiegłym tygodniu.

Najwięcej emocji budziła kwestia sekretarz powiatu kaliskiego. Kilka miesięcy temu, na prośbę Mieczysława Łuczaka, przewodniczącego Rady Powiatu Kaliskiego, skontrolowano m.in. delegacje jakie Karina Krymarys w ostatnich latach odbyła. Okazało się, że te były rozliczane po czasie, a część z nich była, według komisji, nieuzasadniona. Równocześnie w Starostwie Powiatowym w Kaliszu zaczęły się prace z nowym regulaminem funkcjonowania urzędu, który powstał ze względu na nowe zadania, które nałożono na powiaty.  9 maja Zarząd Powiatu Kaliskiego przyjął nowe zasady funkcjonowania. Część wydziałów połączono, inne zlikwidowano, a na ich miejsce powstały nowe, m.in. Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji, który będzie odpowiadał za realizację inwestycji prowadzonych przez Powiat oraz za szeroko rozumiany rozwój gospodarczy i społeczny tej jednostki samorządu terytorialnego. Kwestią transportu drogowego, ale i kolejowego, zajmie się nowo utworzone Biuro Transportu Publicznego.  Majątkiem nieruchomym Powiatu i Skarbu Państwa będzie zarządzał Wydział Gospodarowania Mieniem.

Dotychczasowi dyrektorzy, w tym sekretarz, otrzymali wypowiedzenia. W lipcu ogłoszono konkursy, w których mogli wystartować też dotychczasowi szefowie działów. Część skorzystała z tej możliwości. Niektórzy złożyli dokumenty na inne stanowiska. – W przypadku sekretarza oraz dyrektora Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru zgłosiło się po jednej osobie – mówi Krzysztof Nosal, starosta kaliski.

W przypadku pierwszego stanowiska dokumenty złożył Leszek Sarzyński, który w ostatnich latach kierował Wydziałem Dróg Powiatowych. Funkcją powiatowego geodety zainteresowany był Michał Piotrowski. Rozmowy z obojgiem kandydatów odbyły się w ubiegłym tygodniu. Także z osobami na dyrektora Wydziału Dróg Powiatowych. W tym przypadku wygrał Paweł Kociok, który był zastępcą Dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu.

Paweł Kociok pracował dotychczas w Miejskim Zarządzie Dróg i Komunikacji w Kaliszu

Rozmowy z kandydatami na dyrektorów Wydziału Architektury, Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej, Wydziału Gospodarowania Mieniem, Wydziału Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji oraz Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa odbędą się w przyszłym tygodniu. Dwa ostatnie cieszyły się największym zainteresowaniem. Tutaj wpłynęło po 7 podań. 

Starostwo, w nowej formule, zacznie pracować 1 września.

AW, zdjęcie autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/