Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Wkrótce budowa nowoczesnego przedszkola w Opatówku

Publiczne przedszkole na miarę XXI wieku powstanie w Opatówku – zapowiadają władze gminy. Inwestycja będzie kosztować 5,5 mln zł. W czwartek, 12 maja otwarto oferty w przetargu na realizację tego zadania.

O inwestycję ubiega się 10 oferentów. Plac budowy przekazany zostanie zwycięzcy na przełomie czerwca i lipca. Przedszkole będzie miało prawie 2 tys. m2 powierzchni użytkowej. W środku znajdzie się m.in. 8 sal dla 200 dzieci, kuchnia, stołówka oraz zaplecze administracyjno-socjalne, a na zewnątrz – plac zabaw.

Budowa pochłonie 5,5 mln zł, z czego prawie 1,7 mln wyniesie dofinansowanie ze środków unijnych. Planowany termin oddania obiektu do użytku to początek września 2017 lub 2018 roku. - Dotychczas przedszkole urządzone było na I piętrze zabytkowego budynku w centrum Opatówka - dawnej zajezdni. Niestety dalsza adaptacja, chociażby dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych, stworzenie większych sal czy sanitariatów, ze względów technicznych, ekonomicznych oraz charakteru zabytkowego budynku jest niemożliwa. Stąd, z uwagi na oczekiwania rodziców oraz zwiększającą się liczbę dzieci, gmina podjęła decyzję o budowie nowego przedszkola – wyjaśnia odpowiedzialny za oświatę Sekretarz Gminy Krzysztof Dziedzic. - Pomieszczenia po dotychczasowym przedszkolu zostaną zagospodarowane na świetlicę środowiskową, co z kolei umożliwi poszerzenie istniejącego GOK-u o funkcjonalne zaplecze.


Nowe przedszkole zlokalizowane będzie w kompleksie istniejących szkół: gimnazjum oraz szkoły podstawowej, dlatego władze gminy planują przenieść oddziały przedszkolne przy podstawówce do nowego obiektu. Rozwiązanie to umożliwi pozyskanie w szkole dodatkowych sal lekcyjnych bez konieczności jej rozbudowy.

Jak podkreślają władze gminy, sprawy oświatowe traktują priorytetowo. W latach 2012-2015 wykonane zostały prace termomodernizacyjne w budynkach Szkoły Podstawowej w Opatówku, Zespołu Szkół w Tłokini Wielkiej oraz Gminnego Ośrodka Zdrowia w Opatówku (1,7 mln zł), a także w Zespole Szkół w Rajsku i Zespole Szkół w Chełmcach  (900 tys. zł). Przedsięwzięcie to było możliwe dzięki dofinansowaniu z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Ponad 6 mln zł, przy wsparciu z funduszy unijnych i ministerialnych, zainwestowano w ostatnich latach infrastrukturę sportową.

Obecne przedszkole w Opatówku

W roku bieżącym realizowane będzie kolejne przedsięwzięcie. Roboty termomodernizacyjne obejmą budynki Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki im. Braci Gillerów - Filia w Tłokini Wielkiej.

RED. MIK, fot. UG Opatówek

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/