Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Laura, Wolmar

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Powiat

Turystyka warta 70 tysięcy złotych. Dwa projekty w powiecie kaliskim z dofinansowaniem Urzędu Marszałkowskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego rozstrzygnął konkurs ofert na realizację działań w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa w 2021 roku. Z powiatu kaliskiego przyznano dofinansowanie na realizację dwóch zadań. Czy będzie to miało wpływ na poprawę lokalnej turystyki?

Pierwsze zadanie to „Oznakowanie Szlaku Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej szansą dla rozwoju turystyki w Krainie Nocy i Dni” . Jest to projekt złożony przez Stowarzyszenie "LGD7 - Kraina Nocy i Dni". Na to zadanie przyznano dotację w kwocie 34 700 zł. Kolejne zadanie to „Kaliska kolej wąskotorowa szansą promocji dziedzictwa historycznego regionu”. Jest to projekt złożony przez Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej. Tutaj dotacja wynosi 34 992 zł. Oba zadania realizowane będą we współpracy z powiatem kaliskim i gminami, na których mają być dokonywane projekty. Zadania zostaną dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W pierwszym zadaniu chodzi o spójne oznakowanie Szlaku Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej oraz umiejscowienia specjalnych tablic informacyjnych przy kościołach. Na znaku będzie pełna informacja o obiekcie wraz z mapą. Mapa będzie w celu ułatwienia lokalizacji, gdzie obecnie oglądający zabytek się znajduje oraz w którym miejscu jest kolejny. To krok w kierunku turystów, a zwłaszcza tych, którzy poruszają się po nieznanym dotąd terenie. Znaki te będą miały wskazać turyście kierunek poruszania się. W ramach tego zadania znaki mają znajdować się przy gminnych i powiatowych drogach. Natomiast zaprojektowane tablice, mają być zamontowane na drewnianych stelażach przed kościołami. Informacja ma zawierać opis danego kościoła, opis wnętrza i zabytków.

W drugim zadaniu związanym z koleją najważniejsze będzie, by utwardzić peron na stacjach w Petrykach i Złotnikach. Ponadto zakup i montaż elementów drewnianej małej architektury. Zaliczane do tego będą wiaty, stoły i ławki na stacji w Zbiersku. Zakupione mają być także tablice informacyjne na temat działalności kolei oraz atrakcji turystycznych, które znajdują się na obszarze danej stacji w Żelazkowie, Petrykach, Złotnikach i Zbiersku. Tablice będą umieszczone z myślą o turystach, tak by przekazać im najważniejsze informacje.

Kolej wąskotorowa cieszy się dużym zainteresowaniem Wielkopolan. Minusem jednak jest słabo rozwinięta infrastruktura oraz brak dostosowania przestrzeni dla osób niepełnosprawnych. Trzeba jednak liczyć, że inwestycja pójdzie w parze z poprawą jakości i będzie więcej odwiedzających miejscowości w powiecie kaliskim.

JF, fot. powiat.kalisz.pl

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/