Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Stawiszyn odpowiedział na apel o krew ZDJĘCIA

Prawie 24 litry krwi przyniosła zbiórka zorganizowana 17 maja w Stawiszynie (pow. kaliski). Akcji patronował burmistrz Grzegorz Kaczmarek, a jej organizatorem była Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa PCK w Kaliszu.

Miejscem akcji był zabytkowy ratusz, którego pomieszczenia tego dnia zostały zaadaptowane z zachowaniem wszystkich warunków sanitarnych wymaganych na potrzeby przeprowadzenia poboru krwi. Wysiłek organizatorów okazał się owocny. Do tymczasowej stacji krwiodawstwa przez cały czas trwania akcji napływali kolejni chętni, a ekipa kaliskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa nie miała praktycznie chwili przerwy.

Dobry osobisty przykład dał swoim mieszkańcom burmistrz Grzegorz Kaczmarek, nie tylko udzielając pomocy w przygotowaniu akcji, ale także po raz kolejny dzieląc się cząstką siebie. - Ostatecznie podczas niedzielnej akcji zarejestrowanych zostało ponad 60 osób. Po przejściu procedury kwalifikacji 53 osoby oddały krew, w tym 8 dawców zrobiło to po raz pierwszy. Pozyskano 23,85 l krwi. Jest to niezwykle cenne zwłaszcza obecnie, gdy w całej Polsce bardzo jej brakuje, wpływając na stopień wykonywania planowanych zabiegów operacyjnych i ograniczając do operacji ratujących życie – mówi Janusz Sibiński, przewodniczący Rejonowej Rady Honorowego Krwiodawstwa PCK w Kaliszu.

Organizatorzy zadbali również o to, by oprócz satysfakcji z ratowania zdrowia innych, do wszystkich dawców trafiły okolicznościowe podziękowania, drobne upominki i materiały promocyjne, które będą przypominać im o niedzielnej ofiarności.

MIK, fot. JS

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/