Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Słynny „doktorek” Łukasz Durajski tworzy Dom Seniora w gminie Stawiszyn

Lekarz Łukasz Durajski - znany jako „doktorek” z programu TVN „Bitwa o dom”, który wygrał w 2014 r. - wraca w rodzinne strony. Niezależnie od kariery, którą robi teraz w stolicy, zdecydował się na uruchomienie Domu Seniora w gminie Stawiszyn w powiecie kaliskim, skąd się wywodzi. Na ten cel wybrał tzw. szkołę tysiąclatkę w Piątku Wielkim.

Łukasz Durajski pochodzi ze Zbierska w gminie Stawiszyn. Po zwycięstwie w pierwszej edycji popularnego programu przeprowadził się do Warszawy, gdzie wygrał mieszkanie, tam praktykuje, robi karierę telewizyjną (ciągle jednak jako lekarz pediatra i medycyny podróży), a także udziela się w sieci (jest autorem wideobloga „Doktorek radzi”). - Nie zostawiłem jednak naszej okolicy i tym razem przychodzę z inwestycją. Uruchamiamy wspólnie z kolegą Dom Seniora – poinformował nas Łukasz Durajski. - Chciałbym zaznaczyć, że na miejsce wybraliśmy ciekawy budynek. Zagospodarowana na ten cel będzie tzw. szkoła tysiąclatka w Piątku Wielkim w gminie Stawiszyn.

Budynek pochodzi z lat 60. XX wieku. Szkoła wzniesiona została w ramach programu oświatowego realizowanego w czasie jubileuszu Tysiąclecia Państwa Polskiego (1966). Placówki te budowano ze środków budżetowych i społecznych. Obiekt w Piątku Wielkim był nieużytkowany od ponad dekady i popadał w ruinę.

Teraz stanie się nowoczesnym domem dla seniorów. - Znajdą się w nim pokoje jedno- i dwuosobowe z łazienkami. Będzie tam również świetlica oraz kaplica. Bardzo zależało mi, żeby na piętrze zachowana została tablica "Szkoła-pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego (Rok 1961)”. Teren wokół byłej szkoły zostanie również zagospodarowany – dodaje Łukasz Durajski. 

Oprócz Domu Seniora inwestorzy planują również utworzenie centrum aktywizacji seniorów z regionu i nie tylko. Mają już wsparcie burmistrza Stawiszyna Grzegorza Kaczmarka, ale liczą na przychylność także innych samorządów. - Wierzymy, że otrzymamy również wsparcie że strony ościennych gmin i powiatów – mówi Łukasz Durajski. Budynek zlokalizowany jest nieopodal drogi krajowej nr 25, a to powiaty: kaliski, pleszewski i koniński.

MIK, fot. arch. prywa. Łukasza Durajskiego

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/