Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Laura, Wolmar

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Powiat

Sekretarz powiatu kaliskiego straciła pracę

Wieloletnia sekretarz powiatu kaliskiego, Karina Krymarys straciła pracę. Władze Starostwa Powiatowego tłumaczą swoją decyzję reorganizacją struktur urzędu. Atmosfera wokół Kariny Krymas gęstniała jednak już od kilku tygodni. Kontrowersje niektórych radnych budziły jej apanaże.

Wczoraj, tj. 9 maja Zarząd Powiatu Kaliskiego przyjął nowy Regulamin Organizacyjny Starostwa Powiatowego w Kaliszu. – Ulegają zmianie zakresy działania poszczególnych komórek organizacyjnych Starostwa. Tworzone są również nowe Wydziały i Biura, które wydzielone zostały z dotychczas funkcjonujących struktur organizacyjnych – informuje w oświadczeniu dla portalu faktykaliskie.pl  wicestarosta kaliski, Jan Adam Kłysz. To odpowiedź na nasze pytanie o powody zwolnienia Kariny Krymarys. W konsekwencji reorganizacji muszą nastąpić zmiany na stanowiskach kierowniczych, które dotknęły dotychczasową sekretarz powiatu kaliskiego.

Kilka tygodni temu w sprawie Kariny Krymarys interpelował przewodniczący Rady Powiatu, Mieczysław Łuczak. Radny poprosił o podanie wysokości nagród finansowych, jakie otrzymywała sekretarz w ostatnich latach i okoliczności ich przyznania. Wnioskował też o dokładne sprawdzenie delegacji służbowych pani sekretarz. Nieoficjalnie wiadomo, że przyznawane sekretarz honoraria budziły wątpliwości nie tylko przewodniczącego Łuczaka. Dlaczego? W 2014 r., jak wynika z oświadczenia majątkowego, samo tylko wynagrodzenie Kariny Krymarys na stanowisku sekretarza powiatu kaliskiego wyniosło 148 353,09 zł.

Jak podaje wicestarosta kaliski, Krymarys może ponownie ubiegać się o utracone właśnie stanowisko. – Zmiany wejdą w życie z dniem 1.09.2016r. Do tego czasu zostanie zorganizowany nabór na nowo utworzone stanowiska kierownicze. Dotyczy to również sekretarza powiatu. Dotychczasowi kierownicy jednostek organizacyjnych będą mogli ubiegać się o ich wybór – kwituje Jan Adam Kłysz.

ESA, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/