Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Tekla, Liwiusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Samorządowcy jadą na rowerach do Częstochowy ZDJĘCIA

Mają do pokonania prawie 170 kilometrów. Każdy jedzie ze swoją intencją, ale także po to, by podziękować za miniony rok. I spędzić wspólnie czas. W piątek punktualnie o 8.00 rano sprzed kaliskiego starostwa wyruszyła VIII Rowerowa Pielgrzymka Samorządowców na Jasną Górę, w której udział biorą przedstawiciele powiatów kaliskiego i ostrzeszowskiego. Po drodze cyklistów witają samorządowcy z mijanych przez nich gmin. Do Częstochowy dojadą w sobotę po południu.

W rowerowej pielgrzymce bierze udział 17 samorządowców z powiatów kaliskiego i ostrzeszowskiego. Większość to stali jej uczestnicy. Każdy jedzie ze swoją intencją i jak mówią nadzieją na duchowe wzmocnienie. – Pielgrzymka to bardzo osobista sprawa każdego z nas – mówi Krzysztof Nosal, starosta kaliski. - Każdy ma swoje wewnętrzne przemyślenia. Każdy jedzie z jakimś tam swoim pakietem o co chce prosić, a przede wszystkim za co chce podziękować.

Mają do pokonania prawie 170 kilometrów. Trasa podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy dzień to 94 kilometry z przerwami na postoje w zaprzyjaźnionych gminach. – W Brzezinach i Czajkowie oraz Wieluniu, gdzie zawsze nas miło witają. Tak mieszkańcy, jak i samorządowcy – mówi Bronisław Krakus, kolarz i uczestnik pielgrzymki. – Pierwszy etap kończymy w Załęczu Wielkim. Myślę, że będziemy jechać z prędkością 17 km/h.

Każdy z pielgrzymów cyklistów do wyprawy przygotowuje się w swój własny, sprawdzony sposób. Jednak większość wie, że aby pokonać tyle kilometrów w tak krótkim czasie trzeba regularnie ćwiczyć. - Codziennie trzeba jeździć 14 kilometrów, na lepiej przed pracą – przyznaje Andrzej Miklas, wójt gminy Koźminek. - Mam nadzieję, że dam radę, bo nie jestem tego pewien. Mam 65 lat w tym roku i mimo przygotowania może być różnie. Też wiele zależy od sprzętu. Mój rower to składak, ale z dobrymi przerzutkami, musi być dostosowany do stylu jazdy, wagi i wzrostu. Ważna jest też odpowiednia odzież.

Potwierdza to Józef Kowal z gminy Czajków. Samorządowiec nad kondycją także pracuje przed pracą. – Staram się każdego dnia przejechać kilka do kilkunastu kilometrów, ale wiadomo, że nie zawsze jest taka możliwość – mówi i dodaje, że pielgrzymka to możliwość odpoczynku i wielu przemyśleń. – I przy okazji sposobność rozmów na wiele tematów. Zwykłych, codziennych, ale też związanych z naszą pracą.

Pielgrzymi do Częstochowy dotrą w sobotę. Wezmą udział nabożeństwie w intencji samorządowców.

AW, zdjęcia autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/