Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Rozpoczęły się wizytacje gospodarstw w ramach konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku”. Kto walczy o ten tytuł? ZDJĘCIA

Dwa gospodarstwa w powiecie kaliskim odwiedzili członkowie Kapituły konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku”. Do tegorocznej, XXI edycji zgłoszono 46 gospodarstw z 23 powiatów z Wielkopolski.

Gospodarstwa w powiecie kaliskim: jedno w gminie Godziesze, a drugie w gminie Mycielin wizytowali Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Czesław Cieślak – przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Marek Beer – wieloletni dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi UMWW oraz Krzysztof Nosal, starosta kaliski i członek Kapituły.

Do konkursu zgłoszone zostały gospodarstwa:

  • Marzeny i Henryka  Cuper – Godzieszki, gmina Godziesze Wielki  - gospodarstwo specjalizujące się w produkcji  trzody chlewnej, bydła opasowego oraz produkcji roślinnej,
  • Piotra Zawiasy – Klotyldów, gmina Mycielin - przedsiębiorstwo specjalizujące się w uprawie warzyw a następnie ich przetwórstwie i kwaszeniu.

Pierwsza wizytacja Kapituły konkursowej miała miejsce w lipcu, druga planowana jest na jesień.

Do udziału w konkursie zapraszani są rolnicy, którzy wyróżniają się prowadzoną działalnością na terenie województwa wielkopolskiego. Odnoszą sukcesy związane z produkcją rolną, zastosowaniem nowoczesnych technologii i dbałością o ekologię. A przy tym odznaczają się aktywnością, działając na rzecz lokalnych społeczności.

W ciągu minionych dwudziestu lat trwania konkursu przystąpiło do niego ponad 1200 rolników z całego województwa, a nagrodę główną – statuetkę Siewcy, otrzymało 195 producentów rolnych. Wyboru tych najlepszych w regionie dokonuje, powołana przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego Kapituła konkursu, która posługując się kryteriami oraz obiektywną i wszechstronną oceną, wizytuje zgłoszone do konkursu gospodarstwa, ocenia je i kwalifikuje do grupy nominowanych i laureatów. Następnie, na podstawie oceny i rekomendacji Kapituły, Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznaje nagrody i wyróżnienia.

MIK, fot. Agnieszka Forster/Joanna Górska

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/