Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Rewitalizacja, która przyciągnie turystów. Starostwo stworzy multimedialną salę i aplikację

Będzie rewitalizacja. I ta z pewnością się uda. Chodzi o plac przed kaliskim starostwem. W ramach inwestycji w budynku władz powiatu powstanie też multimedialna sala, która będzie promować historię, kulturę i obyczaje regionu oraz aplikacja zachęcająca do skorzystania z atrakcji powiatu. Wszystko będzie kosztować ponad 2 miliony 400 tysięcy złotych. Połowa to pieniądze z tzw. ZITów.

Zacznie się od remontu sali numer jeden w budynku kaliskiego starostwa. Jedno z okazalszych, a przede wszystkim ciekawe architektonicznie pomieszczenie od lat czeka na prace modernizacyjne. – Odzyska blask i będzie przedłużeniem naszego Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku – zdradza Krzysztof Nosal, starosta kaliski. – W sali powstanie ekspozycja, plansze, witryny, ale też dużo mulimedialnych prezentacji, które będą promować powiat i miasto Kalisz, ich historie, walory turystyczne, tradycje i wydarzenia.

Dlatego w ramach tego samego projektu powstanie multimedialna i interaktywna aplikacja, która pozwoli turystom, ale też mieszkańcom na poznanie regionu. Umożliwi też na bieżąco śledzenie wydarzeń organizowanych przez powiat i gminy.

Turystów, szczególnie tych przyjeżdżających do Sanktuarium św. Józefa, z którym powiat będzie współpracował w ramach promocji, do odwiedzenia ekspozycji zachęcić ma nowe otoczenie Starostwa Powiatowego. Przebudowany zostanie plac przed budynkiem. - Będzie nowa nawierzchnia z kostki granitowej, więc będzie pasować do tego pięknego otoczenia, Parku Miejskiego i Narodowego Sanktuarium św. Józefa – dodaje starosta. - Parking zostanie, aczkolwiek to na pewno nie będzie najważniejsza funkcja tego placu i myślę, że powoli będziemy musieli zmniejszać ilość samochodów, żeby ten plac nie wyglądał jak parking.

Dodatkowo w Muzeum Historii Przemysłu zostanie zamontowana winda zewnętrzna, która umożliwi osobom starszym i niepełnosprawnym obejrzenie ekspozycji stałych i wystaw czasowych tam prezentowanych. Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wykonanie wszystkich prac modernizacyjnych w ramach zadania. Ich zakończenie planowane jest na październik 2019 roku.

AW, zdjęcia Wioletta Przybylska, autor  

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/