Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Przebudowa drogi powiatowej na odcinku Szulec-Oszczeklin zmierza ku końcowi

Na finiszu jest już przebudowa drogi powiatowej na odcinku Szulec-Oszczeklin w powiecie kaliskim. Dzięki inwestycji zmodernizowane zostanie blisko 6,5 km drogi. Całkowity koszt zadania to ponad 5,2 mln zł.

- Inwestycja jest realizowana bardzo sprawnie. Dzięki niej znacznie zwiększy się bezpieczeństwo - w miejscowości Rajsko, przy  miejscowym kościele powstało tzw. wywyższone skrzyżowanie,  będzie także radarowy pomiar prędkości. Droga łączy się  z przebudowaną przez nas w ubiegłym roku drogą Koźminek-Cieszyków, dzięki czemu będziemu mieli  już kilkunastokilometrowy odcinek wyremontowanej drogi - mówi Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.

Zadanie tradycyjnie jest realizowane we współpracy z gminami. Powiat Kaliski przeznaczyła na ten cel 1.237.652,51 zł, natomiast poszczególne samorządy dofinasowały przebudowę w następujących kwotach: Opatówek – 616.885,20 zł, Szczytniki – 33.720,96 zł i Koźminek – 194.453,14 zł. Na dokonanie przebudowy drogi powiatowej na odcinku Szulec-Oszczeklin pozyskano również dofinansowanie z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3.124.067,71 zł. Przy wymianie podbudowy drogi, na odcinku ok 3 km, zastosowano innowacyjną na terenie powiatu kaliskiego metodę wzmocnienia podbudowy drogi spoiwem hydrofobowym.

Prace zmierzają ku końcowi. W ramach realizowanej inwestycji przebudowana zostanie droga na odcinku  6480 m, jezdnia zostanie poszerzona do 5,50 m,  na całej długości drogi położona zostanie warstwa wyrównawcza z mma oraz warstwa ścieralna z mma, wybudowane zostaną nowe chodniki, zatoki i perony autobusowe, w miejscowości Rajsko powstało tzw. wyniesione skrzyżowanie, a w Oszczeklinie małe rondo.  Utworzone zostaną pobocza z kruszywa, odmulone rowy przydrożne, znaki aktywne na przejściach dla peiszych oraz radarowy pomiar w prędkości w Rajsku.

MIK, fot. Marta Wolarz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/