Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Ponad 50 cyklistów wzięło udział w Rajdzie Ścieżkami Rowerowymi Powiatu Kaliskiego ZDJĘCIA

Ponad 50 osób wzięło udział w Rajdzie Ścieżkami Rowerowymi Powiatu Kaliskiego. Cykliści przemierzyli 70-kilometrową trasę, a na półmetku wzięli udział w II Święcie Karpia, które odbywało się na terenach stawów hodowlanych we wsi Lipka. Organizatorem wydarzenia był Powiat Kaliski.

Uczestnicy rajdu wyruszyli w samo południe sprzed Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Najpierw przejechali przez kaliski Park Miejski, a później ścieżką rowerową na Szałe. Dalej trasa przebiegała przez miejscowości: Chełmce-Takomyśle-Kuczewola-Korzekwin-Szczytniki-Cieszyków-Staw-Lipka (półmetek).

Tam zawodnicy prowadzeni przez Komandora Rajdu Krzysztofa Wydrę wzięli udział w II Święta Karpia, dorzucając się do zbiórki pieniężnej prowadzonej na rzecz malutkiej mieszkanki naszego powiatu, Jagódki, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA1). Po przerwie na ciepły posiłek regeneracyjny, nastąpiło wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków, po czym cykliści udali się w trasę powrotną, która tym razem wiosła przez miejscowości: Staw-Cieszyków-Radliczyce-Krowica Pusta-Marchwacz Kolonia-Rajsko-Warszew-Szulec-Borów-Tłokinia Wielka-Tłokinia Kościelna-Nędzerzew-Kalisz.

Przed rajdem upamiętniono zmarłego niedawno Bronisława Krakusa, który był wielkim pasjonatem kolarstwa i zawsze wspólnie z Powiatem Kaliskim i przyjaciółmi, z wielkim zaangażowaniem organizował tego typu wydarzenia, imprezy sportowe i charytatywne.

RED, fot. Starostwo Powiatowe w Kaliszu

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/