Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 październik 2021 Godzina:
imieniny: Lubomira, Lutosław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Oszukiwała na „łapkach drobiowych”. Zamówienia miały trafić do Kopenhagi

32-letnia mieszkanka powiatu kaliskiego oszukała kilka firm na łączną kwotę 261 tysięcy złotych. Kobieta przyjęła od dwóch przedsiębiorstw zaliczki na zakup blisko 700 ton łapek kaczych, a towaru nie dostarczyła. Prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim skierowała do Sądu Okręgowego w Kaliszu akt oskarżenia przeciwko „bizneswoman”.

32-latka zarządzała spółką mającą siedzibę na terenie powiatu kaliskiego. Śledczy ustalili, że od stycznia do czerwca 2013r., działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, oszukała dwie firmy na 261 tysięcy zł. - Wprowadziła ona swoich kontrahentów w błąd odnośnie możliwości wywiązania się ze zobowiązania polegającego na dostarczeniu im zamówionych produktów drobiowych. Na szkodę spółki mającej siedzibę w Kopenhadze, co opisano w zarzucie, przywłaszczyła przekazaną zaliczkę w kwocie 218 tys. zł i nie dostarczyła zamówionych łapek drobiowych, a na szkodę drugiego pokrzywdzonego – warszawskiej firmy w podobny sposób przywłaszczyła zaliczkę w kwocie 43 tys. zł – wyjaśnia Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Dodatkowo zarzucono oskarżonej, że w listopadzie 2012r. oszukała spółkę z Opola. Nie dostarczyła, zgodnie z umową, 25 ton łapek gęsich, a przekazała łapki kacze, nie pochodzące od deklarowanego producenta, a posiadające podrobiony znak towarowy oraz podrobione świadectwo zdrowia. Do ujawnienia nieprawidłowości doszło po rozładunku kontenera  w Hongkongu i przeprowadzeniu badań przez „ostatecznego nabywcę”.

 

- Z dokonanych ustaleń wynika, że oskarżona pomimo przyjęcia od pokrzywdzonych zaliczek na zakup blisko 700 ton łapek kaczych, w łącznej kwocie 261 tysięcy zł, nie wywiązała się, pomimo składanych deklaracji, z przyjętego zobowiązania, ani też nie zwróciła, wbrew składanym zapewnieniom, otrzymanych zaliczek – dodaje Janusz Walczak. 32-latce grozi teraz za oszustwa od roku do 10 lat więzienia.

 

AG, fot. pixabay

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/