Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

OSP Stobno zostanie włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego

W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Stobnie podpisano list intencyjny w sprawie włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.

Dokumentu sygnowali komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu bryg. Sławomir Kotoński, wójt gminy Godziesze Wielkie Józef Podłużny oraz prezes OSP Stobno dh Wojciech Różalski.

Porozumiewające się strony obligują się dobrowolnie do wykonywania czynności i przedsięwzięć mających na celu włączenie jednostki do KSRG. Przyjęta planowana data włączenia to rok 2022 – poinformowały władze jednostki.

W maju i czerwcu funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu przeprowadzili niezapowiedziane Inspekcje Gotowości Operacyjnej jednostek włączonych i aspirujących do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Wcześniej były one wstrzymane ze względu na złą sytuację epidemiczną w kraju.

Sprawdzeniu podczas inspekcji podlegał m.in. czas wyjazdu, sprawność sprzętu oraz wiedza teoretyczna dotycząca działań ratowniczo-gaśniczych. Łącznie zostało skontrolowanych 11 jednostek włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego oraz dodatkowo OSP Stobno, która aspiruje do włączenia w struktury wcześniej wspomnianego systemu – przekazał st. sekc. Jakub Pietrzak, oficer prasowy kaliskiej straży pożarnej. - Inspekcje nie wykazały większych uchybień. Zauważone braki zostały wpisane do protokołu i przekazane naczelnikom poszczególnych jednostek z zaleceniem uzupełnienia.

MIK, fot. mł. kpt. Szymon Zieliński

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/