Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Opatówku. Sporo atrakcji

Sporo atrakcji czeka osoby, które w najbliższych dniach odwiedzą opatowiecką książnicę. Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek miłośnicy książek, ale nie tylko, będą mogli aktywnie spędzić weekend, najmłodsi nauczą się atrakcyjnego planowania wakacji i swojej przyszłości. Będzie też coś dla lubiących rękodzieło.

Współczesna biblioteka ma wiele twarzy. Obok tej tradycyjnej, czyli półek z książkami, ma także inne propozycje. Jednak wszystkie oparte są na wiedzy w nich zawartej. Tydzień Bibliotek w Opatówku startuje już w najbliższą sobotę rajdem „Odjazdowy bibliotekarz”. Zbiórka o 14.00 przed biblioteką im. Braci Gillerów. Każdy uczestnik otrzyma odblaskową kamizelkę z logo organizatora wycieczki a nad bezpieczeństwem wycieczkowiczów czuwać będą strażacy z OSP Opatówek. Trasa podróży i atrakcje w jej trakcie to tajemnica. Na tym nie koniec. W poniedziałek i wtorek biblioteka zaprasza gimnazjalistów. - Zadaniem młodzieży będzie przygotowanie dwudniowej wycieczki dla dwóch osób. Będą musieli znaleźć najrozmaitsze atrakcje, środek transportu, nocleg etc. Do wyszukania informacji posłużą młodzieży nowoczesne tablety, które mamy przyjemność posiadać. Najwyżej punktowane będą najtańsze lub darmowe atrakcje, które znajdą się w planie wycieczki. Poprzez taką formę warsztatów chcemy pokazać młodzieży, że Internet to nie tylko Facebook, ale przede wszystkim źródło informacji o świecie i informacji, które mają ułatwiać i wzbogacać życie a nie je ograniczać – mówi Gosia Matysiak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku.

 

W środę  bibliotekę odwiedzą doradcy zawodowi. Od rana będą pomagać uczniom gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wybrać dalszą drogę edukacyjną. Od 16.00 do 19.00 z ich wiedzy i doświadczenia będą mogli skorzystać wszyscy zainteresowani, młodzież, dorośli, pracujący i bezrobotni. Kolejny dzień to warsztaty rękodzieła artystycznego prowadzone przez Elżbietę Sowę, sołtys wsi Chełmce, która pokaże jak zrobić „Prezent dla mamy”. Ostatniego dnia, 13 w piątek, ale jak zapewniają organizatorzy nie będzie to dzień pechowy, zaplanowano grę terenową, którą przygotowały Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku oraz Zespół Ekonomiczno-Adminiastracyjny Szkół Gminy Opatówek. - W bibliotece będzie jeden z punktów kontrolnych gry terenowej, a naszym zadaniem będzie przygotowanie pytań i przeprowadzenie sprawdzianu dla 6 grup uczestników zabawy z zakresu wiedzy o historii Opatówka – dodaje Gosia Matysiak.

AW, zdjęcie autor, GBP w Opatówku

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/