Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 październik 2021 Godzina:
imieniny: Fryda, Izaak

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

O państwie polskim w Jarantowie ZDJĘCIA

Makiety grodów średniowiecznych, legendy związane z okolicznymi miejscowościami oraz rysunki przedszkolaków złożyły się na wystawę, którą w poniedziałkowe popołudnie można było podziwiać w grodzisku zwanym „szewdzkim okopem” w Jarantowie.

W poniedziałek 19 września, na terenie grodziska wczesnośredniowiecznego w Jarantowie, stowarzyszenie „Od przedszkolaka do żaka”, w porozumieniu z Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT, Bramą Poznania i władzami Poznania, zorganizowało wernisaż wystaw „Transmisja 966-2016” . Koncepcję wymyśliła poznańska artystka Danuta Słomczyńska wraz z pracownią Ptasia30. - Wystawa składa się z dwóch zasadniczych części. To są ballady pisane przez Romana Bąka, poetę poznańskiego i rysunków dzieci, z adnotacją pracowni projektowej Ptasia30. Historia opowiada początki kształtowania się państwa polskiego. Składa się z pięciu ballad i z części związanej z legendami dotyczącymi danych miejscowości – mówi Danuta Słomczyńska z pracowni projektowej Ptasia30.

Ballady dotyczyły miejscowości: Krzywiń, Biechowo, Jarantów, Bnin, Sulmierzyce i Ostrów Tumski. Na wystawie znalazły się też prace m.in.: dzieci z przedszkola „Leśne skrzaty” w Jarantowie. Makiety grodów wykonali uczniowie szkoły z Blizanowa. Na wernisażu została odczytana, ballada o Jarantowie Romana Bąka.

Ekspozycja wpisała się w obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. Przybyli na nią włodarze gminy Blizanów i przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych oraz dzieci z rodzicami. Goście zostali uraczeni słodkim poczęstunkiem.

TD, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/