Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Tekla, Liwiusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Nauczą, jak ratować. Akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo" w Brzezinach

Mieszkańcy Kalisza i okolic będą mogli nauczyć się podstawowych zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia, a także udzielania pierwszej pomocy. Akcja pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo” już w najbliższą sobotę na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Brzezinach. Zajęcia poprowadzą strażacy i policjanci.

Uczestnicy dowiedzą się, jak należy prawidłowo udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i podtopionym. W czasie spotkania przekazane zostaną też informacje dotyczące bezpiecznego zachowania nad wodą oraz w przypadkach różnego rodzaju zagrożeń. – Strażacy będą prezentować scenki ratowania osób z wody, wykorzystując do tego celu specjalistyczny sprzęt. Uczestnicy będą mogli także spróbować własnych sił i przy wykorzystaniu fantomu przeprowadzić taką resuscytację. W okresie wakacji takie akcje prewencyjne prowadzone są cyklicznie – mówi rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, Grzegorz Kuświk. Oprócz kaliskiej straży w akcji udział wezmą także druhowie OSP z miejscowej jednostki i policja.

Kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo” powstała w celu zwrócenia młodym ludziom uwagi na kwestie związane z bezpieczeństwem. Patronem tego przedsięwzięcia jest Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Spotkania trwają od kwietnia tego roku. – Funkcjonariusze, w ramach swoich zadań, spotykają się z młodzieżą i przypominają o podstawowych zasadach m. in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą, czy podczas górskich wycieczek – dodaje Grzegorz Kuświk.

Akcja w Brzezinach przeprowadzona zostanie na terenie kąpieliska w godzinach 14:00 - 17:00. Organizatorzy zastrzegają, że plany te mogą się zmienić w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych. Wstęp oczywiście wolny.

KB, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/