Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Najpierw objazd później świętowanie. W niedzielę Dożynkowy Objazd Powiatu Kaliskiego

Wieczorem biesiada i dziękowanie za plon, a od rana Dożynkowy Objazd Powiatu Kaliskiego. W dniu powiatowego święta plonów samorządowcy, społecznicy i rolnicy wsiadają na rowery i mkną przez gminy powiatu kaliskiego, by sprawdzić, czy można już zakomunikować, że zakończono żniwa i czas świętować. W drogę wyruszą w niedzielę, 5 września.

Trasa liczy prawie 150 kilometrów. Podzielona jest na 12 odcinków przebiegających przez każdą z gmim powiatu kaliskiego. Najczęściej przedstawiciele danej społeczności pokonują przebiegający przez ich strony fragment wytyczonej trasy.

W tym roku cykliści na trasę wyruszą 5 września w Kościelcu Kaliskim o godzinie 9.00 rano. Podróż zakończą o 17.00 w Słuszkowie, gdzie odbędą się gminno – powiatowe dożynki organizowane przez gminę Mycielin i kaliskie starostwo.

Pierwszy Objazd Dożynkowy wystartował w 2000 roku podczas Dożynek Powiatowych w Koźminku.  Do tej pory w  indeksie nazwisk uczestników zaistniało blisko 1100 osób. Aktywnie uczestniczą w tym wydarzeniu wójtowie gmin, mieszkańcy Kalisza i powiatu kaliskiego. Pomysłodawcą jest znany propagator kolarstwa Bronisław Krakus, a inspiracją dla dodania sportowego elementu do święta plonów były objazdy dawnych cyklistów Królestwa Polskiego.

AW,  fot. stawiszyn.pl, Starostwo Powiatowe w Kaliszu

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/