Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Saturnina, Przemysł

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Najlepsi młodzi mechanizatorzy z Opatówka

Przedstawiciele gospodarza, Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku, zostali laureatami trzech głównym miejsc w pierwszym Regionalnym Turnieju Młodego Mechanizatora. Konkurs organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy miał sprawdzić wiedzę uczniów szkół rolniczych z południowej Wielkopolski z zakresu bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym. Laureaci konkursu, na zaproszenie Andrzeja Grzyba, posła do Parlamentu Europejskiego odwiedzą Brukselę.

W Turnieju zmierzyło się po trzech przedstawicieli wszystkich ośmiu rolniczych szkół z południowej Wielkopolski. Na początek rozwiązywali test. Dwunastu uczniów, którzy zdobyli najwięcej punktów w części teoretycznej, rywalizowała o zwycięstwo w pięciu konkurencjach praktycznych. Tutaj musieli wykazać się wiedzą z zakresu obsługi ciągnika, z ustawieniem parametrów roboczych opryskiwacza, umiejętnością jazdy po torze przeszkód z talerzem Stewarta czy udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku przy pracach w gospodarstwie rolnym.  – Naszym celem jest propagowanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu techniki rolniczej, popularyzowanie wśród uczniów przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie, w tym propagowanie kultury bezpiecznego zachowania się podczas obsługi użytkowania maszyn rolniczych - wyjaśnia Andrzej Zalewski z Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wielkopolskim, która jest pomysłodawcą turnieju. - Także popularyzowanie wśród uczniów znajomości zasad ruchu drogowego, przepisów ochrony przeciwpożarowej, popularyzowanie umiejętności postępowania w razie wypadku i w sytuacjach zagrożenia, a tych w rolnictwie jak wiadomo jest całkiem sporo.

Miejsca na podium zajęli przedstawiciele gospodarza: Jarosław Kubiś, Marcin Niemiec i Roman Zalewski, którzy oprócz pucharów, dyplomów i sprzętów niezbędnych w gospodarstwie rolnym pojadą do Brukseli. Na zaproszenie europosła Andrzeja Grzyba odwiedzą stolicę Unii Europejskiej i będą mieli okazję sprawdzić, jak wygląda praca w Parlamencie Europejskim. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki od współorganizatorów: KRUSu, WIRu oraz Powiatu Kaliskiego.  

AW, zdjęcia autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/