Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 październik 2021 Godzina:
imieniny: Fryda, Izaak

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Najbliższa droga z Kalisza do A2 do remontu. Prace potrwają do jesieni

Może niespełna dwa kilometry to niewiele, ale biorąc pod uwagę, że to najbliższa droga między Kaliszem a autostradą A2 i Łodzią, to jej remont powinien ucieszyć kierowców. I nawet utrudnienia powinny być przyjmowane ze zrozumieniem, a te potrwają kilka miesięcy. Przebudowa drogi powiatowej na odcinku Emilianów – Dębsko ruszy niebawem i będzie kosztować ok. 800 tysięcy złotych. Połowa tej kwoty będzie pochodzić z Europejskiego Funduszu Rolnego. I co ważne będą to jedne z ostatnich pieniędzy z tego źródła na modernizację dróg.

Przebudowa na odcinku 1 972 metrów  zakłada wykonanie warstwy wyrównawczej oraz warstwy ścieralnej, odcinkowe poszerzenie jezdni, wymianę konstrukcji jezdni w miejscach występowania przełomów, wykonanie pobocza z kruszywa kamiennego łamanego oraz przełożenie istniejącego chodnika. Prace będą kosztować ok. 800 tysięcy złotych. Umowę na dofinansowanie remontu w ramach EFR na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich został podpisana w Starostwie Powiatowym w Kaliszu.  - Sprawa jest dla nas bardzo ważna, ponieważ za te pieniądze przebudujemy bardzo ważny odcinek drogi. To połączenie drogi powiatowej z drogą wojewódzką, czyli poprawiamy bezpieczeństwo na bardzo newralgicznym odcinku w kierunku Gminy Lisków. To najbliższa droga z Kalisza do autostrady A2 i do Łodzi, więc tym bardziej się cieszymy. Myślimy, że do końca wakacji uda nam się tę drogę przebudować. Podczas następnej sesji wprowadzimy tę inwestycję do budżetu i natychmiast ogłaszamy przetarg – mówił tuż przed złożeniem podpisu Krzysztof Nosal Starosta Kaliski.

Jest to druga umowa powiatu kaliskiego  z Zarządem Województwa Wielkopolskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. - To są już ostatnie umowy na przebudowę dróg lokalnych w ramach tego programu – dodał Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. Kwota dofinansowania z naszej strony to ponad 400 tysięcy złotych. Przebudowywany odcinek łączy drogę powiatową i wojewódzką od Emilianowa do Dębska, znajduje się na terenie Gminy Koźminek, ale faktycznie zmierza w kierunku Liskowa.

Dzięki realizacji inwestycji dla mieszkańców gminy Koźminek znacznie skróci się dojazd do takich miejsc jak: Restauracji - Pub "Stajnia Emilianów", świetlica wiejska w Emilianowie, czy miejsca kultu religijnego (kapliczka). Przetarg na wykonani prac powinien zostać ogłoszony w najbliższych dniach a koniec remontu planowany jest do października tego roku.

AW, Michał Kraszkiewicz, Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/