Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Mistrz Polski z Liskowa ZDJĘCIA

44 najlepszych drużyn z całej Polski wzięło udział w Mistrzostwach Polski Mężczyzn w Petanque. Odbyły się one w Liskowie (pow. kaliski), gdzie lokalna drużyna również wystartowała w zawodach. Zespół Rafała Kaczmarka okazał się najlepszy, a teraz trwają przygotowania do Mistrzostw Europy.

Petanque to gra zręcznościowa, która najbardziej znana jest we Francji. Polega na rzucaniu metalowymi kulami tzw. bulami w kierunku małej, drewnianej kulki. W zawodach wzięły udział 44 drużyny z całej Polski. Wśród nich swoje umiejętności zaprezentował trzyosobowy zespół z Towarzystwa Sportowego Liskowiak. Mistrzostwa były rozgrywane przez dwa dni – 3 i 4 lipca w 6 rundach. Systemem eliminacji wyłoniono najlepszych 16 zespołów. Znalazł się w niej Rafał Kaczmarek z Liskowa. Oprócz tego 7. Miejsce zajął Konrad Broniecki, a na 10. uplasował się Marek Broniecki - obaj z Liskowa.

Drugi dzień zmagań polegał na rozgrywkach najlepszych 16 zespołów w zawodach grupowych. Drużyna, w której znajdował się Rafał Kaczmarek wygrała w swojej grupie, kolejno w ćwierćfinale, półfinale i finale. Tym samym pokonała wszystkie drużyny i zdobyła tytuł Mistrza Polski. Teraz zawodnicy przygotowują się do Mistrzostw Europy, które odbędą się we wrześniu.

Wyniki Mistrzostw Polski w Liskowie:

  • I miejsce: Rafał Kaczmarek (Lisków), Sergiusz Gądek (SKF Sudety Boguszów-Gorce), Jędrzejem Śliżem i Krystianem Trylikiem (ŻBK Żywiec)
  • II miejsce: Tomasz Lipczyński, Tomasz Grzelak, Rafał Teufel, Paweł Pieprzyk (Sokół Wrocław)
  • III miejsce: Ryszard Kowalski Broen (Karo Dzierżoniów), Daniel Siara, Jerzy Siara (KSP Jedlina-Zdrój)
  • IV miejsce: Konrad Broniecki (Lisków) Karol Szulc (Carbon Katowice), Dawid Matuszewski, (SKF Sudety Boguszów-Gorce), Mateusz Moc (ŻBK Żywiec).

JF, fot. org.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/