Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 październik 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Maur

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Ile punktów masowych szczepień powstanie w powiecie kaliskim?

Utworzenie dwóch punków szczepień masowych proponuje starosta kaliski Krzysztof Nosal. Miałyby powstać w Wolicy w gminie Godziesze Wielkie i w Sokołówce w gminie Koźminek.

Lokalizacje takie zostały zaproponowane ze względu na rozłożony teren powiatu kaliskiego.

Nasz powiat nie ma własnej służby zdrowia, zatem będziemy posiłkować się bazą i służbami medycznymi wojewódzkich szpitali oraz przychodni prywatnych i publicznych, które znajdują się na terenie naszego powiatu – wyjaśnia starosta Krzysztof Nosal.

Pierwsza lokalizacja to PSM (Punkt Szczepień Masowych) prowadzony przez Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy, Wolica 113 62-872 Godziesze Małe. Druga to PSM organizowany "od podstaw" prowadzony przez samorząd i Wojewódzki Zakład Opieki Psychiatrycznej Sokołówka 1, 62-840 Koźminek.

Oba punkty mogą być czynne 10 godzin dziennie, np. od godziny 10.00 do 20.00, 7 dni w tygodniu. Zgodnie z wytycznymi powinniśmy dążyć do zapewnienia około 5 000 szczepień tygodniowo, bo w powiecie kaliskim mamy 50.968 mieszkańców w wieku produkcyjnym – dodaje Krzysztof Nosal.

Punkty szczepień, zgodnie z wytycznymi ministerstwa, można organizować w remizach, szkołach, domach kultury, halach sportowych, ale również w namiotach lub punktach drive-thru. Ważne jest, aby były one powszechnie dostępne, odpowiednio oznaczone, z wydzieleniem niezbędnych części, z przygotowaniem koniecznych urządzeń i mebli, w ścisłej współpracy z podmiotami wykonującymi działalność leczniczą oraz innymi służbami.

Początek szczepienia pierwszych pacjentów został przewidziany w harmonogramie rządowym w dniach 19-25 kwietnia. Personel medyczny, ratownicy medyczni i inne osoby które mogą kwalifikować do szczepień zgodnie z nową ustawą, zainteresowani pracą w punktach szczepień masowych powiatu kaliskiego mogą zgłaszać się, pisząc maila na adres 

Koordynatorem jest Wioletta Przybylska dyrektor Wydziału Promocji w Starostwie Powiatowym w Kaliszu.

MIK, fot. arch.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/