Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Bratumiła, Krystian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Gra terenowa w Opatówku ZDJĘCIA

Pokonywali tor przeszkód, rozwiązywali zadania związane z Opatówkiem i zwiedzali tamtejsze urzędy i instytucje. 75 uczniów szkół podstawowych z tej gminy wzięło udział w grze terenowej poświęconej historii swojej okolicy. Najlepsi okazali się gospodarze.

Punktualnie o 10:00 wszystkie drużyny spotkały się w auli Szkoły Podstawowej w Opatówku, gdzie uczestników zabawy – uczniów klas IV – VI i ich opiekunów powitała wicedyrektor szkoły Izabela Dubanowicz. Każdy zespół musiał pokonać wytyczoną przez organizatorów trasę i zgłosić się w 8 punktach kontrolnych, gdzie na uczestników czekały różnorodne zadania, m.in. tor przeszkód i konkurs wiedzy i gminie. Za ich wykonanie drużyna otrzymywała punkty, których suma decydowała o zajętym miejscu. Dzięki grze uczniowie mieli okazję w atrakcyjny sposób pogłębić swoją wiedzę o Opatówku, jego historii, walorach przyrodniczych i ludziach związanych z tą miejscowością.  Uczestnicy gry zaznajomili się też z działalnością samorządu lokalnego, biblioteki oraz straży pożarnej, zwiedzając ich siedziby.

Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem drużyny "Wilków" ze Szkoły Podstawowej w Opatówku. Drugie miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej w Rajsku, a trzecie drużyna "Włóczykije" reprezentująca Szkołę Podstawową w Opatówku. Wszystkie zespoły otrzymały ciekawe nagrody: podświetlane globusy, gry planszowe i zestawy filmów edukacyjnych. Do rąk zwycięzców trafił też wspaniały puchar. Opiekunowie drużyn otrzymali podziękowania i książki za przygotowanie uczniów do udziału w grze, które ufundował dyrektor Szkoły Podstawowej w Opatówku Mateusz Przyjazny.

Celem gry terenowej była popularyzacja walorów przyrodniczych i krajoznawczych Opatówka, promocja edukacji regionalnej oraz  kształtowanie poczucia własnej tożsamości i postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży. Zabawę zorganizowały: Szkoła Podstawowa im. J. Kusocińskiego w Opatówku i Zespół Ekonomiczno - Administracyjny Szkół Gminy Opatówek.

Klasyfikacja końcowa

  1. „Wilki” SP w Opatówku
  2. „Rajskie jabłuszka” SP w Rajsku
  3. „Włóczykije” SP w Opatówku
  4. „Klasa IV milionów warta” SP w Tłokini Wielkiej
  5. SP w Chełmcach

MG, fot. org.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/