Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Lucja, Albrecht

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Powiat

Ewa Kopacz kupiła jabłka na ostrowskim targowisku

Premier Ewa Kopacz odwiedziła w sobotę Ostrów Wielkopolski. W czasie godzinnej wizyty spotkała się mieszkańcami miasta i zrobiła zakupy na jednym z targowisk. Nowa szefowa polskiego rządu przyjechała do Ostrowa Wielkopolskiego w ramach cyklu spotkań „PO bliżej ludzi”. 

Wizyta w Ostrowie Wielkopolskim to pierwsze z cyklu spotkań, które Platforma Obywatelska zamierza zorganizować w ramach projektu „PO bliżej ludzi”. Premier Ewa Kopacz podkreślała, że Platforma Obywatelska działa na rzecz wszystkich Polaków i w każdym postrzega potencjał.

 

- Wierzę w Platformę, bo to jest bardzo dobry projekt dla Polski i Polaków – powiedziała w Klubie Nauczyciela, gdzie odbyło się spotkanie z wybranymi mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego z premier Ewą Kopacz. – Musimy pokazać Polakom, co w tym projekcie jest, a to jest zaangażowanie, odpowiedzialność, pełna troska o los każdego człowieka. Niezależnie od jego wykształcenia i miejsca zamieszkania – dodała szefowa rządu.

 

Oprócz oficjalnego punktu wizyty, czyli spotkania w Klubie Nauczyciela, premier Ewa Kopacz odwiedziła targowisko przy ul. Konopnickiej. Tam rozmawiała z handlującymi i zrobiła małe zakupy. Prezes Rady Ministrów kupiła jabłka.

 

Przed wyjazdem z Ostrowa Wielkopolskiego Ewa Kopacz zapewniła, że Polska jest przygotowana na walkę z wirusem Ebola. O gotowości szpitali raport ma złożyć minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Premier odniosła się też do zarzutu górników z kopalni „Mysłowice-Wesoła”, którzy władze oskarżają o zaniedbania i doprowadzenie do poniedziałkowego wybuchu, w czasie którego ciężko rannych zostało 18 osób. Ciała jednego z 36 pracujących pod ziemią w czasie wybuchu górników nadal nie wydobyto.

 

- Wyższy Urząd Górniczy powoła komisję, która sprawdzi, czy doszło do zaniedbań. Niezależnie od tego sprawą zajmuje się prokuratura. Poczekajmy na wyniki tych kontroli – powiedziała Ewa Kopacz.

 

Na koniec powiedziała, że dziś wieczorem w meczu Polska-Niemcy liczy na remis 2:2 i jednego gola Roberta Lewandowskiego. Z Ostrowa Wielkopolskiego Ewa Kopacz pojechała do Konina. Tam spotkała się ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

AW, zdjęcia autor     

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/