Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 30 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Druhowie ćwiczyli ratownictwo medyczne

Samochód, który wpadł do stawu, mechanik samochodowy, który uległ wypadkowi w czasie pracy, przygnieciony pracownik złomowiska i pożar z zaczadzonymi – to symulacje sytuacji, które ćwiczyli strażacy ochotnicy z kaliskich jednostek oraz OSP Pólko w gminie Żelazków. Manewry przygotowane przez ratowników z kaliskiego pogotowia odbyły się na terenie sołectwa Sulisławice. 

W ćwiczeniach udział wzięło 6 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Kalisza – m.in. OSP Sulisławice, która była gospodarzem, OSP Piwonice, OSP Kalisz i OSP Pólko w gminie Żelazków. Wszystkie współpracują z państwowym ratownictwem medycznym, dlatego dla strażaków ochotników przygotowano symulacje zdarzeń, które wymagają przede wszystkim wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. - Mamy samochód, który wypadł z drogi i wpadł do stawu, pożar, z którego trzeba wynieść osobę zaczadzoną dymem. Na skupie złomu mamy osobę, którą przycisnął ciężar i ma zmiażdżoną nogę, a na terenie warsztatu samochodowego mamy mechanika, który wpadł do kanału i też jest ranny - wyjaśnia Błażej Piękny, ratownik medyczny z Pogotowia Ratunkowego w Kaliszu i druh z OSP Sulisławice.

 

Ratownicy z kaliskiego pogotowia analizowali akcję i instruowali strażaków, pokazując im błędy i omawiając je tak, by w przypadku prawdziwego zagrożenia unikać zachowań, które mogą być niebezpieczne tak dla ratujących, jak i poszkodowanych. Tym bardziej, że coraz częściej do różnego rodzaju zdarzeń jako pierwsi dysponowani są właśnie strażący ochotnicy. Dotyczy to przede wszystkim większych miast, ale może też zdarzyć się w Kaliszu, że w momencie kiedy wszystkie karetki Pogotowia Ratunkowego będą na wyjazdach, wtedy do akcji wkroczą członkowie OSP.

Ćwiczenia odbyły się na terenie parku w Sulisławicach oraz na skupie złomu i w warsztacie samochodowym, które zostały udostępnione przez mieszkańców sołectwa.

AW, zdjęcia autor 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/