Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Dostali po 20 tysięcy złotych. Pieniądze wykorzystają na rozkręcenie biznesu

Zakup urządzeń niezbędnych do prowadzenia zakładu kosmetycznego, firmy geodezyjnej czy krawieckiej – tak zamierzają wydać pieniądze osoby, które otrzymały wsparcie w ramach projektu „Przez samozatrudnienie swoje życie zmienię". Każdy z 50 przyszłych właścicieli małej firmy otrzyma ponad 20 tysięcy złotych. Kwota wystarczy, by ruszyć z biznesem. A projekt jest realizowany na terenie powiatów: kaliskiego, ostrowskiego i pleszewskiego, w ramach aglomeracji.

Pierwsze umowy z osobami, których projekty okazały się ciekawe i perspektywiczne, podpisane. Każda z nich otrzyma po 22 325,00 złotych na rozruszanie małego biznesu. W sumie to 50 mieszkańców powiatów kaliskiego, ostrowskiego i części pleszewskiego, którzy skończyli 30. roku życia, były bierne zawodowo, ale mają pomysł na swoją małą firmę. - Fundusze przeznaczę na zakup instrumentów, które są niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej. Jest to działalność w zakresie usług geodezyjnych. Nie boję się podjąć tego wyzwania. Mam styczność z tą branżą i bardzo lubię to robić. Trzeba walczyć, trzeba się nieustannie uczyć. Tym bardziej, że w tych czasach geodezja niesie za sobą wiele wymogów, które dla osób w takim wieku nie są takie proste, a na pewno wymagają tego, żeby się przestawić – przyznała beneficjentka projektu, Krystyna Ługowska.

Projekt "Przez samozatrudnienie swoje życie zmienię" realizowany jest przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Kaliszu. Jego zadaniem jest aktywizacja osób biernych zawodowo, ale też wzmocnienie i zwiększenie małej przedsiębiorczości. - Powiat kaliski cieszy się niezmiernie, że mógł być partnerem projektu, który ma na celu wspieranie osób bezrobotnych. Aktywizujemy te osoby, co pomaga w rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej. 50 osób z całej aglomeracji, w tym większość z terenu powiatu kaliskiego, otrzymało dofinansowanie wynoszące ponad 20 tysięcy złotych, co łącznie daje kwotę ponad 1 milion złotych. Jest to bardzo duży zastrzyk finansowy, więc z naszej strony jest to wielka duma, że mogliśmy w ten sposób pomóc tym osobom – powiedział wicestarosta kaliski, Jan Adam Kłysz.

Obszar projektu obejmuje teren powiatów kaliskiego i ostrowskiego: Kalisz, Blizanów, Brzeziny, Ceków-Kolonia, Godziesze Wielkie, Koźminek, Lisków, Mycielin, Opatówek, Stawiszyn, Szczytniki, Żelazków, Ostrów Wielkopolski, Nowe Skalmierzyce, Odolanów, Przygodzice, Raszków, Sieroszewice, Sośnie oraz teren gminy Gołuchów w powiecie pleszewskim. Łączna wartość projektu wynosi 1 681 900, 80 PLN z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiego to 1 597 805, 76 PLN.

AW, Starostwo Powiatowe w Kaliszu, fot. M. Marszałkowski

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/