Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 maj 2021 Godzina:
imieniny: Nadia, Cecyliusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Powiat

Doposażenie istniejących zamiast tworzenia kolejnych. Plan na przyspieszenie szczepień w powiecie

Zamiast nowych punktów szczepień w wielkich halach doposażenie już istniejących. Taki plan mają władze powiatu kaliskiego. Obecnie w powiecie kaliskim jest 15 takich punktów i powinny pojawić się kolejne, ale wszystko ma być zorganizowane tak, by mogły one służyć mieszkańcom także w przyszłości.

Punkty szczepień funkcjonują w każdej gminie. Najczęściej w przychodniach lekarskich. Jeden jest także w szpitalu w Wolicy koło Kalisza. W ramach powiększania bazy, co powinno umożliwić zwiększenie liczby szczepionych osób, kolejny powinien powstać też w szpitalu w Sokołówce. Takie rozmieszczenie sprawia, że wszyscy mieszkańcy mają łatwy dostęp do miejsc, gdzie mogą otrzymać  preparat. I co ważne, wtedy najczęściej badani są przez lekarzy rodzinnych

Nie chciałbym tworzyć gigantycznych punktów szczepień na hali sportowej. Wolałbym tę liczbę, którą mamy zaszczepić na terenie powiatu rozdysponować we wszystkich 11 gminach, w tych małych ośrodkach zdrowia, aby nie inwestować na wyposażenie nowych punktów, aby nie musieli siedzieć tam lekarze, którzy będą dyżurowali gdyby ewentualnie się nic nie stało – wyjaśnia Krzysztof Nosal, starosta kaliski.

Obecnie każdy z tych punktów koronawirusowe szczepienia realizuje w dwa lub trzy dni w tygodniu. Jeśli program faktycznie przyspieszy i dawek będzie więcej, wtedy mają podawać preparaty we wszystkie robocze dni tygodnia. A jeśli będzie potrzeba także w weekendy.

AW, zdjęcie archiwum

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/