Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Anastazja, Bazyli

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Powiat

210 tys. zł dofinansowania z UE. ZS nr 1 w Liskowie otrzyma sprzęt elektroniczny dla uczniów i nauczycieli

Sprzęt komputerowy i elektroniczny dla uczniów i nauczycieli otrzyma Zespół Szkół nr 1 w Liskowie. To efekt unijnego dofinansowania, które otrzymał Powiat Kaliski.

Wartość całego projektu pn. "Poprawa jakości kształcenia zdalnego w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie" ze środków UE w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO2014+) to blisko 250 tysięcy złotych. Dysponentem środków jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego. - W ramach przesunięć związanych z Covid-19 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, udało się przekierować pieniądze na zakup sprzętu komputerowego dla szkół w Wielkopolsce. Wśród beneficjentów jest Powiat Kaliski, który złożył ten projekt z myślą o Zespole Szkół w Liskowie. Bardzo się cieszę, bo zwłaszcza w tych czasach, w których pracujemy często zdalnie, i młodzież też uczy się zdalnie, jest to szczególnie ważne, bo wyrównujemy szanse młodzieży, która nie ma swojego sprzętu komputerowego. To forma wsparcia, którą realizuje Samorząd Województwa Wielkopolskiego, i którą uważamy za bardzo potrzebną - mówi wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski.

Szkoła otrzyma sprzęt elektronicznu w postaci 35 zestawów komputerowych, 10 tabletów graficznych, 10 kamer internetowych i 10 tabletów. - Będzie wykorzystywany zarówno przez młodzież, jak i nauczycieli z Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie. Programem objętych jest 25 nauczycieli i 40 uczniów - dodaje dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie, Piotr Pasik.

Całkowita wartość projektu pn. "Poprawa jakości kształcenia zdalnego w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie" ze środków UE w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO2014+) wynosi 247 187,50 zł, w tym: kwota dofinansowania 210 109,37 zł, a wkład własny 37 078,13 zł. Dysponentem środków jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Umowę podpisano w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kaliszu. W parafowaniu dokumentów uczestniczyli: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy, Skarbnik Powiatu Kaliskiego Urszula Jędrusiak, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie Piotr Pasik oraz Kierownik Biura Oświaty, Zdrowia, Sportu i Kultury Jolanta Golicka.

MIK, fot. Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/