Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

100 tysięcy dla powiatu. Pomoc województwa na walkę ze skutkami nawałnicy

100 tysięcy złotych otrzyma powiat kaliski na usuwanie skutków sierpniowych nawałnic, które przeszły nad regionem. Pomoc będzie pochodzić z budżetu województwa wielkopolskiego. Radni Sejmiku w poniedziałek zdecydowali o przekazaniu poszkodowanym samorządom 1 miliona 750 tysięcy złotych. Jest to druga transza wsparcia dla gmin i powiatów, które ucierpiały w wyniku wakacyjnych anomalii pogodowych.

Uchwałę o przyznaniu drugiej transzy pomocy solidarnościowej kolejnej grupie samorządów powiatów i gmin poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego podjęli w czasie poniedziałkowej sesji. - Nasza pomoc będzie z pewnością znaczącym wsparciem, które pozwoli samorządom, przy udziale środków własnych i odszkodowań z ubezpieczeń, naprawić powstałe straty – podkreślił marszałek Marek Woźniak. - Wsparciem zostaną objęte prace dotyczące budynków oświatowych, obiektów sportowych i rekreacyjnych oraz pomocy społecznej, a także komunalne budynki mieszkalne i infrastruktura drogowa oraz parkowa. Taka pomoc to naturalna reakcja wobec tego, co wydarzyło się w Wielkopolsce. Tak postrzegamy także swoją rolę - dodał.

Zgodnie z zapowiedzią marszałka, Zarząd Województwa zaproponował Sejmikowi kolejny projekt uchwały ws. udzielenia pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego z województwa wielkopolskiego na usunięcie skutków nawałnic. Podczas posiedzenia w poniedziałek 25 września radni na wsparcie wyasygnowali 1 mln 750 tys. zł z wojewódzkiego budżetu.

Przypomnijmy, że dziesięć dni temu, podczas Nadzwyczajnej Sesji radni przyznali 2 mln 330 tys. złotych 15 samorządom. Otrzymały je: Miasto i Gmina Września, Gmina Mieleszyn, Miasto Gniezno, Gmina Opatówek, Gmina Dominowo, Powiat Wrzesiński, Gmina Malanów, Powiat Rawicki, Gmina Kiszkowo, Powiat Gnieźnieński, Gmina Chrzypsko Wielkie, Gmina Miejska Koło, Miasto i Gmina Jaraczewo, Gmina Wapno oraz Miasto i Gmina Nekla. 

AW, Anna Parzyńska - Paschke, Biuro Prasowe, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/