Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Aktualności

Rajdowo i ekologicznie w „Orlim Stawie” ZDJĘCIA

140 osób uczestniczyło 25 maja w XVII Rajdzie Ekologiczno – Przyrodniczym na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw” w Prażuchach Nowych. Młodzież szkolna rozwiązywała zagadki i gry związane z ekologią. Imprezie towarzyszyło podsumowanie XI Kaliskiej Przygody z Odpadami.   

W rajdzie wzięły udział pięcioosobowe drużyny uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zabawa odbywała się w klimacie opowieści z elementami fantasy "Dawno temu  w Orlandii..." czyli jak złamać szyfr Magów i znaleźć zaklęcie. - Zadaniem drużyn było odnalezienie z wykorzystaniem kompasu, na podstawie otrzymanej mapy czterech Magów ukrytych w lesie otaczającym Zakład „Orli Staw”. Każdy z Magów miał przygotowane specjalne zagadki i gry związane z ekologią. Tak więc by ukończyć rajd, należało jak najszybciej odnaleźć magów, rozwiązać zagadki i wrócić na metę – wyjaśnia Piotr Szyszkiewicz, specjalista ds. edukacji i informacji w „Orlim Stawie”.

W tym samym czasie na sali edukacyjnej trwało uroczyste podsumowanie XI Kaliskiej Przygody z Odpadami. Prowadzona wspólnie z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, ma pomóc szkołom, nauczycielom i uczniom w zrozumieniu konieczności i praktykowaniu zwyczaju segregacji odpadów u źródła.

Akcje edukacyjne są ważnym statutowym elementem działalności Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”. Obejmują różne środowiska i grupy wiekowe, ale edukacja dzieci i młodzieży to najważniejsza ich część. ZKG organizuje szkolenia dla kadry nauczycielskiej, wspólnie z nimi prowadzi programy edukacyjne, konkursy
o tematyce ekologicznej, wspiera ekologiczne przedsięwzięcia szkół. - Na terenie Zakładu „Orli Staw” powstała ciekawa, nowocześnie wyposażona, ścieżka edukacyjna, na której można nauczyć się m.in. racjonalnego gospodarowania odpadami komunalnymi, wykorzystywania naturalnych źródeł energii – zachęca Piotr Szyszkiewicz.

Co roku Zakład odwiedza ponad 1500 osób. Są to głównie wycieczki dzieci i młodzieży szkolnej odbywające lekcje ekologii. W 2014 roku ZKG otrzymał tytuł „Mistrza Edukacji” w ogólnopolskim konkursie „O Puchar Recyklingu”.

RED, fot. org.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/