Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 październik 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Maur

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Polityka

Sejm: posłanka Joanna Lichocka z PiS pokazała opozycji środkowy palec. Tak się tłumaczy

Burza podczas czwartkowych obrad Sejmu w sprawie blisko 2-miliardowej rekompensaty dla mediów publicznych. Po zejściu z mównicy posłanka PiS Joanna Lichocka, która była sprawozdawcą sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, pokazała posłom opozycji środkowy palec. Sama zainteresowana tłumaczy, że jedynie „przesuwała palcem pod okiem”.

W czwartek, 13 lutego Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu o odrzucenie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej, która zakłada rekompensatę w wysokości 1,95 miliarda złotych dla telewizji publicznej i Polskiego Radia. Sprzeciwiała się temu opozycja, proponując, by te pieniądze przeznaczyć na walkę z rakiem.

Ostatecznie sejmowa większość przyjęła ustawę głosami 232 posłów. Tuż przed głosowaniem odbyła się dyskusja, podczas której posłowie opozycji wskazywali na stronniczość programów informacyjnych i publicystycznych telewizji publicznej. Mediów bronili posłowie Prawa i Sprawiedliwości, w tym Joanna Lichocka, która była sprawozdawcą sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Po zejściu z mównicy Joanna Lichocka - obecnie posłanka PiS z okręgu sieradzkiego, a w poprzedniej kadencji z okręgu kaliskiego – wykonała gest, który posłowie opozycji uznali za wulgarny. W ich kierunku wyciągnęła środkowy palec (nagranie można zobaczyć tutaj). Wywołała tym burzę, co spotkało się z reakcją samego Jarosław Kaczyńskiego, któremu przez dłuższą chwilę tłumaczyła się ze swojego zachowania.

Niedługo potem na Twitterze Joanna Lichocka zamieściła komentarz:

„Szanowni Państwo, gdybym chciała pokazać gest środkowego palca posłom PO, którzy po chamsku zachowywali się na sali plenarnej to bym to zrobiła. Przesuwałam dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie bo byłam zdenerwowana. Nic więcej , a politycy PO sądzą po sobie. To ich styl”

Posłowie Koalicji Obywatelskiej zapowiedzieli złożenie wniosku do komisji etyki poselskiej o ukaranie Joanny Lichockiej za "obsceniczny gest" na sali sejmowej.

Joanna Lichocka dziennikarka telewizyjna i prasowa, publicystka, autorka filmów dokumentalnych, posłanka na Sejm VIII i IX kadencji, od 2016 członek Rady Mediów Narodowych.

MIK, fot. screen z tvn24

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/