Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 12 maj 2021 Godzina:
imieniny: Flawia, Wszemił

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

Ruch Hołowni działa już w Kaliszu. W „Polsce 2050” jest były wiceprezydent miasta

Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni tworzy struktury swojej organizacji w Kaliszu i powiecie kaliskim. Wśród liderów Ruchu w Kaliszu jest Piotr Kościelny, były wiceprezydent Kalisza. Samorządowiec szczegółów nie zdradza, ale potwierdza, że teraz zamierza wspierać Ruch Polska 2050. Zaczął w …Walentynki, czym pochwalił się w mediach społecznościowych. Więcej informacji poda dopiero za kilka dni, może kilkanaście.

Na razie Piotr Kościelny o swojej roli w organizacji Szymona Hołowni oficjalnie jeszcze mówić nie chce. Tak jak o liczbie osób z Kalisza, które budują struktury tego ugrupowania w naszym mieście, chociaż takich ponoć jest sporo. Czy wśród nich także inni byli samorządowcy, którzy swoją obecność w przestrzeni publicznej zaznaczyli w poprzedniej kadencji? 

Zdjęcia z rozdawania walentynkowych upominków z logo Ruchu Polska 2050 udostępnione na profilu facebookowym to pierwsza od wielu miesięcy oficjalna aktywność społeczna Piotra Kościelnego związana z polityką i samorządem. Dlatego musiała wywołać zainteresowanie – mediów przede wszystkim, ale też zapewne jego byłych kolegów z ratuszowych korytarzy oraz ewentualnych konkurentów do serc wyborców.  Jednak były wiceprezydent Kalisza postanowił budować napięcie i stopniowo zdradzać swoją rolę w organizacji założonej przez Szymona Hołownię. – Życie mnie nauczyło, że odpowiedzialnie trzeba podchodzić do ujawniania swoich planów i lepiej poczekać, by wszystko było dopracowane niż zaczynać bez szczegółów, a jedynie z ogólnikami – powiedział w rozmowie z naszym portalem Piotr Kościelny.

Równocześnie były wiceprezydent Kalisza dodał też, że poczynaniom lidera Ruchu Polska 2020 przyglądał się od dawna. Teraz włączył się w prace formacji byłego dziennikarza i kandydata na prezydenta Polski w ostatnich wyborach. – Może to się rozwinąć pozytywnie, ale nie chce wyprzedzać faktów – zapowiada dalszy rozwój sytuacji w Wielkopolsce. – Budowanie struktur pełna parą zaczęło się tak naprawdę kilka dni temu i dopracowujemy szczegóły. Ustaliliśmy sobie, że jak wszystko będzie gotowe to zdradzimy szczegóły naszego działania i cel jaki chcemy osiągnąć. – zapowiada Kościelny.

Członkowie Ruchu Polska 2050 z okazji walentynek wręczali słodkie upominki pensjonariuszom DPS-u w Kaliszu

Dodał też, że w południowej Wielkopolsce Ruch Polska 2050 przyciągnął sporo osób. Także w samym Kaliszu i z tonu głosu byłego wiceprezydenta Kalisza i założyciela Stowarzyszenia Kaliszanie można wnioskować, że część z nich to znane nazwiska. A liderzy Ruchu są już w każdym powiecie i ich zadaniem jest szukanie nowych ludzi i przekonywanie do idei  stowarzyszenia, które czeka na rejestrację partii.

Piotr Kościelny jest współzałożycielem Stowarzyszenia Kaliszanie, wcześniej był prezesem Stowarzyszenia Wspólny Kalisz, z którego ramienia w 2014 roku prezydentem miasta został Grzegorz Sapiński, a Kościelny wiceprezydentem. Wspólny Kalisz utworzył koalicję w Radzie Miasta z SLD i PiS-em. Koalicja nie dotrwała do końca kadencji, swoje funkcjonowanie zakończył też Wspólny Kalisz.

AW, zdjęcia Piotr Kościelny 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/