Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Laura, Wolmar

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

Posłanka z naszego okręgu jedyną kobietą w nowym rządzie!

Utrzymuje swoje stanowisko ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, a w dodatku jest jedyną kobietą w rządzie Zjednoczonej Prawicy po rekonstrukcji. Marlena Maląg, polityk z Ostrowa Wielkopolskiego ma powody do zadowolenia, bo jeszcze niedawno była typowana przez dziennikarzy jako jedna z tych, którzy opuszczą rząd.

Dziś premier Mateusz Morawiecki ogłosił propozycję składu nowego rządu. Nowego, bo po podpisaniu nowej umowy koalicyjnej PiS-u z Porozumieniem Jarosława Gowina i Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry. Jest to nietypowy układ polityczny, bo szef partii rządzącej Jarosław Kaczyński będzie „zaledwie” wicepremierem, więc  będzie podlegał premierowi Morawieckiemu, swojemu politycznemu … podległemu.

Ale z punktu widzenia naszego regionu najważniejszą informacją z Warszawy jest ta o Marlenie Maląg. Utrzymuje ona stanowisko, ale okrojone o kwestie związane z rynkiem pracy, bo jej ministerstwo będzie się teraz nazywać Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej.

W dotychczasowym rządzie reprezentacja kobiet była zdecydowanie większa. Funkcje ministrów pełniły: Jadwiga Emilewicz, Danuta Dmowska- Andrzejuk, Małgorzata Jarosińska – Jedynak i Marlena Maląg.  W nowym rządzie została tylko ostrowianka.

Marlena Maląg przed wejściem do rządu w 2019 roku  była prezesem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Funkcję tę sprawowała od grudnia 2018 roku. Wcześniej, przez dwa lata była wicewojewodą wielkopolski.Swoją karierę polityczną zaczynała w ostrowskim samorządzie. W latach 2012-2014 była wiceprezydentem Ostrowa, a w latach 2015-2016 wicestarostą ostrowskim.

W jesiennych wyborach parlamentarnych była kandydatką PiS do Sejmu w naszym okręgu, kalisko-leszczyńskim. Startowała z 4. pozycji. Uzyskała drugi, najlepszy wynik spośród wszystkich kandydatów Prawa i Sprawiedliwości z tej listy. Zagłosowało na nią ponad 25 tysięcy wyborców.

Z wykształcenia jest pedagogiem. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, gdzie ukończyła pedagogikę na Wydziale Humanistycznym. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie matematyki i informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w zakresie zarządzania na Politechnice Poznańskiej i zarządzania oświatą w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Przez wiele lat pracowała jako nauczyciel, następnie dyrektor szkoły. Pełniła również funkcję naczelnika wydziału edukacji ostrowskiego Urzędu Miejskiego.

MS, fot. ministerstwo rodziny, Kancelaria Premiera

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/