Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 październik 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Maur

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Polityka

Poseł Mosiński o odpowiedzi ministerstwa ws. obwodnicy Kalisza

Wpisanie obwodnicy Kalisza do Funduszu Budowy Stu Obwodnic premiera Morawieckiego jest rozważane- informuje za pośrednictwem posła Jana Mosińskiego Ministerstwo Infrastruktury. Wiceminister Rafał Weber odpisał posłowi Prawo i Sprawiedliwości, swoją odpowiedź na petycję do premiera dostał też ruch społeczny Kalisz.reAkcja, a wynika z niej, że budowa obwodnicy może ruszyć w 2023 roku. Może, ale nie musi.

Po manifestacji kaliszan w Warszawie i blokadzie drogi nr 25 większość kaliskich parlamentarzystów interweniowała w rządzie ws. przyspieszenia prac nad obwodnicą Kalisza. Jednym z nich był Jan Mosiński, który w liście do premiera zwrócił się o możliwość wpisania tej obwodnicy w tzw. Fundusz Budowy Stu Obwodnic, zapowiadany przez premiera Morawieckiego w kampanii wyborczej. Posłowi odpowiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.  - Obecnie analizowane są różne możliwe inwestycje, które mogłyby być zrealizowane, wraz z harmonogramem realizacji. Zadanie dotyczące budowy obwodnicy Kalisza jest rozważane w ramach Funduszu Budowy Stu Obwodnic. Ten program będzie dokumentem wieloletnim, stanowiącym ważne elementy inwestycyjne, na które skierowane będą środki finansowe z nowej perspektywy Unii Europejskiej – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Jan Mosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

 Wcześniej, w Sylwestra ruch społeczny Kalisz.reAkcja na swoim fanpage opublikował odpowiedź ministerstwa infrastruktury na ich petycję do premiera. Czytamy w niej m.in., że rozpoczęcie budowy obwodnicy może ruszyć w 2023 roku, ale nie jest to pewne, bo i tu cytat:  Z uwagi na limity finansowe dla nowych zadań oraz ogromne zapotrzebowanie na inwestycje na całej sieci dróg krajowych, terminy realizacji przedmiotowej inwestycji mogą ulec zmianie. W tej sytuacji ważna jest zgodna zainteresowanych stron i presja społeczna kaliszan, by termin ten został utrzymany. Niestety zgody nie ma, bo np. burmistrz Nowych Skalmierzyc nie zgadza się, mimo konsultacji społecznych sprzed 2 lat, na tzw. III wariant przebiegu obwodnicy. Wprowadzenie zmian w tej sprawie może spowodować kolejne opóźnienia.

MS, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/