Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Polityka

Podpalenie Polski i wyprowadzenie ludzi na ulice to tuszowanie problemów jakie ma PiS – komentuje opozycja

Tysiące osób protestujących na ulicach metropolii i małych miasteczek. Tak wyglądał miniony tydzień i tak zapowiadają się nadchodzące dni. Powodem jest orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, ale według opozycji taka decyzja to celowe działanie Julii Przyłębskiej na polecenie Jarosława Kaczyńskiego. – Ten w sposób wyrafinowany i intencjonalny podpalił Polskę – mówi Mariusz Witczak, poseł Platformy Obywatelskiej, który uważa, że przywódca PiS, wyprowadzając ludzi na ulice, chciał zamaskować nieumiejętność obozu rządzącego w walce z pandemią i konflikt z polską wsią, która po przegłosowaniu „Piątki dla zwierząt” odwróciła się od popieranego do tej pory rządu.

Ważna jest przyczyna, a nie skutek – komentuje Mariusz Witczak trwające od wielu dni protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji i dodaje, że popiera osoby wychodzące na ulice i walczące o zachowanie dotychczasowych przepisów. Jednocześnie podkreśla, że wydanie decyzji przez Julię Przyłębską właśnie w tym momencie to kolejny element politycznej gry Jarosława Kaczyńskiego, który kieruje prezes Trybunału Konstytucyjnego. - Wniosek ma konstrukcję polityczną obliczoną na przykrycie nieudolności rządu w związku z walką z pandemią i próby przepychania ustaw o braku odpowiedzialności urzędników za wydawanie setek milionów złotych w sposób nieuprawniony albo poza procedurami – mówi przedstawiciel PO. -  W tle mamy jeszcze ustawę tzw. piątkę Kaczyńskiego, która w dotkliwy sposób uderzyła w polską wieś. Mówię o polskich rolnikach, którzy stanęli naprzeciw Kaczyńskiemu, i to też jest powód wprowadzenia orzeczenia teraz.

Mowa o „Piątce dla zwierząt” autorstwa Jarosława Kaczyńskiego, którą ku zdziwieniu wielu poparła też spora część opozycji, w tym klub Koalicji Obywatelskiej, którego częścią jest Platforma Obywatelska, więc i Mariusz Witczak, który w czasie spotkania z dziennikarzami tłumaczył, że ustawa ma wiele wad i te korygował Senat, ale też poprawia los zwierząt, likwidując łańcuchy czy regulując przepisy dotyczące prowadzenia schronisk dla zwierząt, uniemożliwiając zakładanie takich placówek osobom chcącym na nich zarabiać. Stąd decyzja, by poprzeć projekt prezesa PiS i skierować go do dalszych prac w izbie wyższej parlamentu. 

AW, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/