Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

Plan Dudy to dobry plan dla Polski, plan na pokolenia – przekonywały dziś minister przedsiębiorczości i rodziny ZDJĘCIA

W długi weekend nie odpoczywają politycy, bo kampania prezydencka trwa w najlepsze. Kalisz odwiedziła dziś wicepremier i minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz oraz Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. W otoczeniu posłów Prawa i Sprawiedliwości i zwolenników PiS-u przekonywały, że Andrzej Duda jest gwarantem dobrej współpracy rządu z prezydentem dla dalszego rozwoju Polski.

Jadwiga Emilewicz, wicepremier z Porozumienia Jarosława Gowina oceniła na konferencji prasowej 5 lat mijającej kadencji prezydenta Dudy. Minister Emilewicz mówiła o zmianach w gospodarce i w społeczeństwie niespotykanych na tę skalę jeszcze nigdy w wolnej Polsce.  - Przez te 5 lat Polska zmieniła się w sposób niewyobrażalny, w sposób bezprecedensowy, wsparliśmy rodziny i w tym czasie w sposób w jaki nie udało się od 1989 roku urosła Polska gospodarka.  Nie boję się dziś tego powiedzieć, że polskie firmy, polscy przedsiębiorcy są największymi beneficjentami zmian ostatnich 5 lat – mówiła Jadwiga Emilewicz, wicepremier, minister przedsiębiorczości

Zdaniem Emilewicz tandem w postaci rząd PiS i prezydent Andrzej Duda doskonale sprawdzają się również w dobie kryzysu społecznego i gospodarczego wywołanym przez epidemię koronawirusa.  Skuteczność  rządu w tym zakresie mają potwierdzać zagraniczne instytucje finansowe. -  Bank Światowy ocenił, że polska gospodarka najlepiej radzi sobie w Europie ze skutkami pandemii.  – mówiła dziś Emilewicz i dodała, że do tej pory na ratowanie polskiej gospodarki rząd przeznaczył 80 mld zł. - W powiecie kaliskim i w Kaliszu ponad 200 mln złotych trafiło do lokalnych firm. To tysiące uratowanych miejsc pracy, to kilkaset firm, które tę pomoc otrzymały  - podsumowała wicepremier.

  Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg dodała, że rząd przy współpracy z prezydentem Dudą kontynuuje wsparcie polskich rodzin.  - Karta Rodziny, którą prezydent podpisał kilka dni temu jasno i czytelnie wyznacza dalsze kierunki i gwarantuje realizację tego, co zostało rozpoczęte. A pozwolę sobie przypomnieć - to program Rodzina 500+. 108 mld zł, które trafiło do polskich rodzin, jako inwestycja w rodzinę. Program Dobry Start na rozpoczęcie roku szkolnego - 300 zł na wyprawkę, a także program Mama 4+ obejmujący rodziców, którzy wychowali co najmniej czworo dzieci  - wyliczała Maląg.

Karta Rodziny to część tzw. Planu Dudy, który zachwalali dziś politycy Prawa i Sprawiedliwości jako siłę napędową wyjścia Polski z kryzysu i dojścia Polaków do poziomu życia i zasobności obywateli zamożniejszych państw Unii Europejskiej. Obie minister twierdzą, że najbliższe lata to czas trudnych decyzji, czas wychodzenia z kryzysu, a gwarancją na skuteczne działanie w tym zakresie jest dobra współpraca rządu z prezydentem Andrzejem Dudą.

  Szefowom dwóch ważnych rządowych resortów dziś w Kaliszu towarzyszyli posłowie  PiS-u z okręgu kalisko  - leszczyńskiego, działacze tej partii z Kalisza i regionu oraz sympatycy partii rządzącej.

MS, fot. FB/ Jan Dziedziczak, Jadwiga Emilewicz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/