Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Polityka

Ostrowianin nowym wojewodą wielkopolskim

Były senator z Ostrowa Wielkopolskiego Łukasz Mikołajczyk, został nowym wojewodą wielkopolskim. Zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Hoffmanna, który w wyborach parlamentarnych zdobył mandat posła. W poniedziałek, 25 listopada Mikołajczyk odebrał akt powołania z rąk premiera Mateusza Morawieckiego.

W ostatnich wyborach parlamentarnych Łukasz Mikołajczyk, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do  Senatu w okręgu nr 95, bez powodzenia ubiegał się o reelekcję w parlamencie. Przegrał z Ewą Matecką z Koalicji Obywatelskiej.

Od 25 listopada jest nowym wojewodą wielkopolskim. Akty powołania z rąk Prezesa Rady Ministrów Akty powołania otrzymało też trzech innych nowych wojewodów. - Podejmując się tej ważnej roli wojewody, spełniacie państwo ogromnie ważną funkcję w terenie – powiedział podczas uroczystości premier Mateusz Morawiecki. Podziękował też wojewodom za dotychczasową pracę i działania, zwłaszcza w kontekście dystrybucji środków dla samorządów w ramach rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych. 

Łukasz Mikołajczyk ma 42 lata. Ukończył Technikum Elektroniczno-Mechaniczne w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, następnie informatykę na poziomie licencjackim w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie i magisterskim na Politechnice Opolskiej. Odbył studia podyplomowe m.in. z matematyki oraz resocjalizacji i socjoterapii.

Podjął pracę jako nauczyciel informatyki i matematyki w rodzinnej miejscowości. Był zatrudniony w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i średnich, zaś w 2007 objął stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim.

Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości. W 2010 i 2014 r. uzyskiwał z ramienia PiS mandat radnego powiatu ostrowskiego. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. został wybrany do Senatu IX kadencji.

W 2018 r. nieudanie ubiegał się o fotel prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. 

MIK, fot. @PremierRP/twitter

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/