Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Polityka

Nowa funkcja posła Dziedziczaka

Jan Dziedziczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu kalisko-leszczyńskiego, został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko pełnomocnika rządu ds. Polonii i Polaków za granicą. Uroczystość odbyła się w czwartek, 19 grudnia z udziałem młodzieży polonijnej z Białorusi, Litwy i Ukrainy.

- Będziemy robić wszystko, jako rząd, żeby łączność Polaków z Polską, gdziekolwiek oni są, była jak najbardziej ścisła – powiedział premier, zwracając się do przedstawicieli Polonii. - Powołujemy dziś Pełnomocnika, żeby Polska jeszcze lepiej służyła wam oraz waszym relacjom z naszym pięknym krajem.

- Jesteście widocznym dowodem na to, jak piękną kulturę ma Polska – dodał Mateusz Morawiecki, zwracając się bezpośrednio do dzieci obecnych na uroczystości. - Chcemy, żeby gdziekolwiek jesteście, Polska była w waszych sercach, działaniach, czynach, żeby to nie był tylko ślad przeszłości.

Stanowisko Jana Dziedziczaka jest nową funkcją w rządzie - zostało ustanowione trzy dni temu. Jak czytamy na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów do obowiązków pełnomocnika należeć będzie: opracowywanie propozycji działań i inicjatyw Rady Ministrów i Prezesa Rady Ministrów na rzecz Polonii i Polaków za granicą; realizowanie zleconych przez Radę Ministrów lub Prezesa Rady Ministrów działań w zakresie pomocy Polonii i Polakom za granicą, w szczególności organizowanie różnorodnych form wsparcia dla organizacji i środowisk polonijnych i realizowanie innych działań zleconych przez Radę Ministrów lub Prezesa Rady Ministrów.

Jan Dziedziczak od lipca 2006 do listopada 2007 r. był rzecznikiem prasowym rządu Jarosława Kaczyńskiego. Od 2007 r. był posłem na Sejm VI, VII i VIII kadencji. Obecnie jest posłem PiS IX kadencji z okręgu kalisko-leszczyńskiego. W latach 2015-2018 pełnił funkcję wiceministra spraw zagranicznych ds. Polonii i Polaków za granicą.

MIK, fot. KPRM

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/