Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Polityka

Małgorzata Kidawa-Błońska w Kaliszu: "W Donaldzie Tusku widzę przywódcę PO"

Donald Tusk, a nie Rafał Trzaskowski powinien stanąć na czele Platformy Obywatelskiej – tak 1 lipca w czasie wizyty w Kaliszu stwierdziła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Równocześnie dodała, że PO to partia demokratyczna, więc ewentualny nowy szef zostanie wyłoniony w wyborach. Na razie jednak to potencjalni kandydaci na prezesa oraz aktualnie piastujący to stanowisko Borys Budka muszą się między sobą dogadać.

I ustalić, jaką rolę będą pełnić w przyszłości. Ster w PO trzyma Borys Budka. Trudno mówić o sukcesach ugrupowania w czasie jego rządów i coraz częściej w największej partii opozycyjnej pojawiają się głosy, że potrzebna jest zmiana na tym stanowisku. Deklarację ubiegania się o przywództwo złożył Rafał Trzaskowski. Prezydent stolicy to także kandydat PO w ostatnich wyborach prezydenckich, w których zdobył poparcie niemal połowy głosujących, przegrywając z Andrzejem Dudą o włos - ponad 400 tysiącami głosów. Taki wynik może budzić apetyt i być nadzieją dla PO. Z tym, że o powrocie do rodzimej polityki poinformował też Donald Tusk.

Jego plany skomentowała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, która 1 lipca odwiedziła Akademię Kaliską noszącą imię jej pradziadka, prezydenta Stanisława Wojciechowskiego WIĘCEJ.

PO jest partią demokratyczną i takie też zasady obowiązują przy wybieraniu władz. Przyjdzie czas wyborów i każdy będzie mógł się w nich zmierzyć. Bo bardziej demokratycznej partii niż PO w Polsce nie ma – podkreśliła w czasie czwartkowej wizyty w Kaliszu - Jestem z powrotu do Polski Donalda Tuska bardzo zadowolona. Polityka z takim doświadczeniem, autorytetem, odwagą do podejmowania trudnych działań i umiejętnością wygrywania wyborów bardzo PO potrzebuje i chciałabym, by Donald Tusk zaangażował się w naszą politykę na sto procent, czyli widziałabym go jako naszego szefa – zdradziła.

Jaką rolę obejmie w PO? Kontrkandydata na szefa partii, czy doradcy młodszym kolegom? Pierwsze rozmowy odbyły się w czwartek, ale nie ustalono na nich szczegółów. Trójka: Tusk – Budka – Trzaskowski do dyskusji ma wrócić.

AW, zdjęcie autor  

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/