Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mirabella, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Polityka

Lewica „zwalnia” syna Andżeliki Możdżanowskiej z PiS. 25-latek pracuje w dwóch spółkach skarbu państwa

Lewica „zwalnia” Kewina Klotzka – syna Andżeliki Możdżanowskiej, pochodzącej z Kępna europosłanki Prawa i Sprawiedliwości. Zwalnia oczywiście teoretycznie w ramach akcji wyszukiwania na listach płac w spółkach skarbu państwa krewnych polityków partii rządzącej. Syn deputowanej z Wielkopolski zatrudniony jest w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego oraz w PGNiG.

Wcześniej na stworzonej przez PSL liście nepotyzmu znalazł się Adam Rogacki, były poseł PiS z Kalisza. Syn Andżeliki Możdżanowskiej to kolejna osoba, która otrzymała symboliczne zwolnienie od posłów Lewicy, którzy tropią krewnych polityków PiS zatrudnianych na państwowych posadach.

Pochodzący z Kępna 25-latek może pochwalić się stanowiskami w dwóch takich instytucjach. Jest członkiem rady nadzorczej Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz specjalistą do spraw strategii w PGNiG.

Dwudziestoparoletni chłopak, syn europosłanki Andżeliki Możdżanowskiej odpowiada za strategię w jednej z kluczowych polskich spółek energetycznych Czy na pewno uważamy, że w tej kluczowej kwestii, w kluczowym dla polskiej energetyki czasie za strategię w polskim gazownictwie ma odpowiadać Kewin Klotzek, syn Andżeliki Możdżanowskiej? Mamy poważne wątpliwości – mówił w czasie konferencji w Sejmie Maciej Konieczny, poseł Lewicy. – Nie chcemy, by za kluczowe dla polskiego państwa zadania odpowiadały osoby przypadkowe, niekompetentne-  tylko dlatego, że są rodziną polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Razem z synem pochodzącej z Kępna, a obecnie pracującej w Brukseli polityk symboliczne wypowiedzenia otrzymali Marcin Szczudło – mąż posłanki Aleksandry Szczudło zatrudniony jako wiceprezes PGNiG Obrót Detaliczny, oraz Marcin Emilewicz, mąż Jadwigi Emilewicz, który pracuje w PKN Orlen.

Akcja Lewicy, polegająca na wskazywania osób spokrewnionych z politykami PiS zatrudnionymi w spółkach skarbu państwa, to reakcja partii na deklarację walki z nepotyzmem w partii rządzącej, którą zapowiedział Jarosław Kaczyński, bo wraz z tym hasłem podkreślano, że w wyjątkowych sytuacjach osoby z rodzin działaczy będą mogły być zatrudniane. Na razie lista tych, którzy pójdą „w odstawkę” liczy 13 osób – przygotowało ją Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Wiemy już teraz, że ta lista to zwykła zasłona dymna. Prezes Jarosław Kaczyński postanowił najprawdopodobniej poświęcić te 13 osób, by uchronić setki innych – dodała posłanka Katarzyna Kotula.

Lewica podkreśla, że w ostatnich latach oszałamiających karier żon, mężów, dzieci czy rodziców polityków PiS jest wiele. Powstał nawet specjalny adres e-mail, gdzie wszystkie takie przypadki można zgłaszać: mapanepotyzmupis@klub-lewica.org.pl

Podobną akcję rozpoczęło Polskie Stronnictwo Ludowe, które opublikowało listę ponad 300 osób, które według Ludowców zatrudnione zostały tylko dlatego, że mają związki z PiS. W tym gronie znalazł się Adam Rogacki, były wieloletni poseł tej partii z Kalisza, który obecnie jest członkiem zarządu do spraw korporacyjnych w ORLEN Paliwa.

AW, zdjęcia archiwum, screen Lewica z wideo: natemat.pl

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/